Darmowe podręczniki

Szanowni Państwo,

Podręczniki do szkoły podstawowej zostaną wypożyczone uczniom bezpłatnie w pierwszych dniach września. Zakup podręczników i ćwiczeń z dotacji MEN organizuje szkoła.

WYCIĄG Z REGULAMINU BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1

IM. OLOFA PALMEGO W JÓZEFÓWIE

Rozdział 6

Szczegółowe zasady korzystania z podręczników

1. Biblioteka nieodpłatnie wypożycza uczniom podręczniki z obowiązkiem zwrotu.
    2. Biblioteka przekazuje  uczniom materiały ćwiczeniowe bez obowiązku zwrotu.
    3. W przypadku zniszczenia lub zagubienia podręczników przez ucznia, Dyrektor Szkoły zażąda od rodziców ucznia zwrotu kosztów zakupu podręczników.
    4. W przypadku zniszczenia lub zagubienia podręczników przez ucznia, zanim zakupiony zostanie nowy podręcznik, uczeń może skorzystać z dodatkowego kompletu podręczników, który będzie znajdował się w bibliotece szkolnej.
    5. W przypadku gdy uczeń odchodzi ze Szkoły w trakcie trwania roku szkolnego, zobowiązany jest do oddania do biblioteki szkolnej wszystkich wypożyczonych podręczników.
    6. Pierwsze części podręczników będą wypożyczone uczniom [od] września; uczniowie przychodzą do biblioteki szkolnej całą grupą wraz z wychowawcą. O kolejnych wypożyczeniach i oddaniu decyduje wychowawca. Uczniowie przychodzą do biblioteki całym zespołem klasowym wraz z wychowawcą oddając i wypożyczając podręczniki.
    7. Uczniowie zobowiązani są do dbałości o podręcznik (np. nie pisanie wewnątrz).

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW W ROKU SYKOLNZM 2018-2019:

kl._1.doc

kl._2.doc