Projekty edukacyjne

Projekty edukacyjne realizowane w roku szkolnym 2018/19 we współpracy z  instytucjami i organizacjami szkolnymi.

1. „5 porcji zdrowia w szkole” – celem programu jest zwrócenie uwagi na potrzebę edukacji w zakresie prawidłowego żywienia oraz kształtowanie odpowiednich nawyków u dzieci – projekt dla klas II i III – pod patronatem MEN.
    2. Wyślij kartkę Powstańcom Warszawskim- akcja BohaterON! – podziękowania dla  powstańców za poświęcenie i walkę w obronie ojczyzny – udział całej społeczności szkolnej w akcji.
    3. „Z jedynką po Niepodległość” – bieg patriotyczny  w 100 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę –organizatorzy  SP nr 1 i UKS „Jedynka” z udziałem uczniów i ich rodziców oraz zaproszonych gości.
    4. IV Festiwal Nauki – obchody Stulecia Niepodległości Polski  - realizacja projektów:

- Historia Orła Białego – szkolny konkurs historyczny na proporzec przedstawiający Orła Białego;

- Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej – Wszystko co mamy, Polsce oddamy”.

- Schody do Niepodległości – prezentacja najważniejszych dat i wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

- Udział uczniów w grze wielkoformatowej „Bitwa pod Grunwaldem”.

- „Słowa i słówka dla Józefowa” – wiersze uczniów o swojej małej Ojczyźnie.

- Prezentacja wystawy Polonia Restituta i sprzętu wojskowego dla uczniów i mieszkańców Józefowa.

1. Udział szkoły w ogólnopolskim programie edukacyjnym – „Twoje dane- Twoja sprawa” – poszerzanie wiedzy  uczniów o ochronie danych osobowych i prawie prywatności, by kształtować świadome i odpowiedzialne postawy wśród uczniów - organizator Urząd Ochrony Danych Osobowych.
    2. Cyfrobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa – cel projektu to poprawa kompetencji pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia – organizator Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” we współpracy z MEN.
    3. Ogólnopolska akcja „Odblaski” – poprawienie widoczności dzieci na drogach – akcja adresowana  dla uczniów klas I-III – organizator PZU , patronat MEN.
    4. Kumulacja Aktywności – bezpłatne zajęcia dla uczniów klas VI z mistrzem sportu – Dariuszem Goździakiem - patronat Polski Komitet Olimpijski.
    5. Współpraca szkoły z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego – udział w projekcie „Edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju w szkole podstawowej – moduł środowiskowy- lata realizacji 2018-2019; Kształtowanie świadomości w zakresie bezpieczeństwa ekologicznego – lata realizacji 2017-2019.
    6. Ogólnopolska Akcja Tornister – akcja edukacyjna mająca na celu zwrócenie uwagi rodzicom, uczniom i nauczycielom na zjawisko przeciążonych plecaków – organizator MEN we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym.
    7. „ Szachy w mazowieckiej szkole” – projekt realizowany we współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
    8. Współpraca z Wyższą Szkołą Gospodarki Euroregionalnej – wspólne realizowanie projektu unijnego w ramach ścieżek edukacyjnych: „Młodego Obrońcy Ziemi”, „Badacza zagadek kryminalnych”, „Cyberbezpieczeństwa”.