MENU

MENU

  • REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2018/2019

   Szanowni Państwo,

   Od 1 marca do 15 marca trwa rekrutacja - składanie dokumentów do odziałów przedszkolnych.

   Od 4 maja do 21 maja trwa rekrutacja - składanie dokumentów do klas pierwszych.

   Zapraszamy Rodziców do pobierania wniosków w sekretariacie Szoły.

   Pełny tekst Zarządzenia Burmistrza Miasta Józefowa można pobrać poniżej:

   Zarządzenie Nr 8/2018 Burmistrza Miasta Józefowa z dnia 23 stycznia 2018 r. w  sprawie    określenia  terminów  przeprowadzenia  postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów na rok szkolny 2018/2019, do  publicznych  przedszkoli,  oddziałów  przedszkolnych  w  publicznych szkołach  podstawowych  i  do  klas  pierwszych  publicznych  szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Józefów.

  • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

   „TWORZYMY KULTURĘ W SIECI” 

    DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

   W SP 1

   5 – 12 LUTEGO 2018 r.

   W lutym, w całej Europie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu, zainicjowany przez Komisję Europejską w 2004 roku. Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Główną ideą narodowych obchodów DBI jest inicjowanie lokalnych działań, w ramach, których dzieci, młodzież i nauczyciele aktywnie angażują się w prace nad projektami poświęconymi bezpieczeństwu w Sieci. Z okazji DBI organizowane są w całej Polsce zajęcia edukacyjne, happeningi, kampanie informacyjne, konkursy i inne akcje.

   Nasza szkoła w każdym roku podejmuje wiele działań profilaktyczno – wychowawczych związanych z bezpieczeństwem dzieci w Internecie. Tak było również i w tym roku szkolnym. Koordynatorami zadań związanych z realizacją szkolnego Dnia Bezpiecznego Internetu był Samorząd Uczniowski, specjaliści szkolni oraz p. Emilia Nielepko.

   W dniach 5 – 9 lutego, w każdej klasie odbyły się zajęcia dydaktyczne celem, których było wdrażanie uczniów do bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu, dostarczenie wiedzy dotyczącej zarówno korzyści, jak i zagrożeń płynących z użytkowania komputera i Internetu oraz innych urządzeń komunikacyjnych, nabywanie umiejętności dostrzegania granic tych korzyści i poznawanie niebezpieczeństw, które niesie Sieć. Oprócz lekcji tematycznych na korytarzach szkolnych powstały wystawy prac uczniów związanych z tym tematem. Samorząd Uczniowski przygotował gazetkę ścienną oraz ulotki na temat „Bezpieczny Internet – krok po kroku”, które otrzymywali uczniowie podczas przerw śródlekcyjnych. Specjaliści szkolni przygotowali informację dla rodziców w formie materiałów edukacyjnych, które zostały zamieszczone na stronie internetowej szkoły.

   Głównym wydarzeniem – podsumowującym działania na terenie szkoły był apel w dniu 12 lutego pt. „Bądź bezpieczny w Internecie – Tworzymy kulturę w sieci”. Podczas tego spotkania koordynatorzy podsumowali pracę całej społeczności szkolnej dotyczącej obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Uczniowie mogli jeszcze raz zapoznać się z korzyściami i zagrożeniami płynącymi z Internetu oraz przypomnieć sobie Kodeks Dobrego Zachowania w Sieci. Poza tym obejrzeli film „Dodaj znajomego” mówiący o tym, że zamiast hejtować… lepiej zyskać przyjaciela!.

                                                                     Koordynatorzy DBI

    

    

    

    

    

    

  • DOBRE RADY NA ELEKTROODPADY

   SP1 przystąpiła do X Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Dobre rady na elektroodpady – oddaj mnie w dobre ręce 2018”, organizowanym przez AURAEKO. Dlatego też 1.03.2018r. (czwartek) w godzinach 9.00 – 18.00 oraz 2.03.2018r. (piątek) w godzinach 9.00 – 15.00 zostanie przeprowadzona zbiórka elektroodpadów we wskazanym miejscu na terenie szkoły (w pobliżu śmietnika).

  • KARNAWAŁ

   01.02.2018

          

    

    

    

    

    

    

    

   8 lutego 2018 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowo - walentynkowy dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów klas 1-3 pod hasłem w „Krainie Fantazji”.  Bal prowadziła Małgorzata Kanabus-Zielińska. W czasie imprezy  prowadząca przygotowała liczne zabawy i konkursy dla dzieci.  Uczestnicy  wzięli udział w pokazie strojów karnawałowych, a następnie zaprezentowali  swoje umiejętności  taneczne.
          Po południu uczniowie klas IV-VI bawili się na dyskotece karnawałowej.  Podczas tej zabawy zostali wybrani Król i Królowa balu. Koronowana para  to:  Zuzanna Wyszomierska z klasy VI C i Antoni  Zowczak Z klasy IV D.  Zwycięzcy odtańczyli taniec przy dźwiękach utworu „Kaczuszki”.    

         To był dzień pełen wrażeń dla całej społeczności szkolnej.  Uroczystość  uświetnił słodki poczęstunek ufundowany przez Radę  Rodziców.

    

    

  • Jasełka

   18.12.2017

   Dnia 19 grudnia 2017 r. odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez dzieci z oddziału przedszkolnego 0A. Premiera Jasełek odbyła się 18 grudnia 2017 r. w Domu Opieki Józefina w Józefowie. Dzieci zaprezentowały przedstawienie dla seniorów, które spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem.

   Mali aktorzy w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia.

   A. Szwed

   S. J. Szymczak

  • DZIECI W SIECI

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

   Zapraszamy rodziców do zapoznania się z materiałami dotyczącymi bezpieczeństwa dzieci w internecie:

   JAK POSTĘPOWAĆ W PRZYPADKU (CYBER)PRZEMOCY?

   ZOSTAŃ ZNAJOMYM SWOJEGO DZIECKA

   BEZPIECZEŃSTWO DZIECI ONLINE. KOMPEDIUM DLA RODZICÓW I PROFESJONALISTÓW

    

  • BOŻE NARODZENIE

   Czas przed Świętami Bożego Narodzenia przepełniony jest atmosferą radosnego oczekiwania. W naszej Szkole podkreślono tę atmosferę wspaniałą dekoracją klas i korytarzy a także Spotkaniami Świątecznymi, które odbyły się 21 XII w poszczególnych klasach i wspólnie, w dwóch grupach, na korytarzu szkolnym.  W tym dniu podczas Apeli każda z grup przygotowała program artystyczny. Klasy starsze wykonały montaż slowno-muzyczny nawiązujący do polskich tradycji świątecznych. Uczniowie kl. młodszych zaprezentowali wybrane przez siebie kolędy. Mały Wolontariat Misyjny przedstawił krótką scenkę o Zwiastowaniu. Oczywiście nie zabrakło spotkania ze św. Mikołajem, który dla każdej klasy miał przygotowany słodki upominek.
   Pani Dyrektor złożyła wszystkim nauczycielom, pracownikom Szkoły, uczniom i rodzicom życzenia świąteczne.

    

  • KLUB GIER PLANSZOWYCH

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

   TWÓRCZE PRZERWY!

   KLUB GIER PLANSZOWYCH

   Zapraszamy w godzinach:

   12.25 – 12.40

   13.25 – 13.40

   Sala nr 9

   Od 15.01.2018 wzbogacamy o 16 nowych gier

   Przerwy relaksacyjne

   12.25 – 12.40

   Sala 28

  • AKCJA ODBLASKI

   PAMIĘTAJ:

   O BEZPIECZEŃSTWO SWOJE DBAM,

   KIEDY IDĘ DROGĄ,

   ZAWSZE PRZY SOBIE

   ODBLASK MAM !!

    

   BaDZ_WIDOCZNY_prezentacja.ppt

   list_rpd_z_okazji_ferii_zmiowych_2018.pdf

    

    

   Źródło zdjęcia:http://bezpieczny.olsztyn.eu/attachements/news/pic56260534ed15c.jpg

  • NOCNY MARATON GIER HISTORYCZNYCH

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

   Dzięki serdeczności Dyrekcji Szkoły pierwszy raz mogliśmy przeprowadzić nocny maraton z grami historycznymi. Do tej pory musieliśmy ograniczać zasady poszczególnych gier, by doprowadzić rozgrywki do końca. Teraz mogliśmy zagrać tak długo, jak naprawdę potrzebowaliśmy.

    

   W czternastoosobowym składzie zaczęliśmy w piątek o godz.19 a ostatnią partię skończyliśmy w sobotę o godz.3.40. Część graczy, już wcześniej zdecydowała się nocować w Szkole. Samo rozstawianie łóżek, materacy, koców, kołder i poduszek dało mnóstwo frajdy.

    

   Pomimo konfliktów z sąsiadami, nie przegraliśmy w walkach wewnętrznych Rzeczpospolitej („Magnaci”).

    

   Budowaliśmy nasze cywilizacje, przeprowadzając ekspansje terytorialne na mapie świata, rozwijając się militarnie i technologicznie dzięki śmiałym akcjom, pomocy doradców i dowódców. (Historia. Gra cywilizacyjna)

    

   Przy wsparciu naszych przyjaciół, dziś już z klasy siódmej SP 3 (Gabrysia i Szymon), pierwszy raz udało nam się przećwiczyć dodatek „Rewolta w Longsdale” do gry „O mój Zboże!”. Zmierzyliśmy się z zupełnie nową mechaniką, ponieważ gra zyskała fabułę - jest to już teraz opowieść!
   Królestwo przetrwało a wraz z nim nasze rodziny, uprawy, warsztaty! Atak Ludzie z Północy nie powiódł się! Kolejne rozdziały przed Nami.


   Historia świata zależy od Nas! Los i dobrobyt Ojczyzny jest w naszych rękach!

   Mistrz gry

    

   W imieniu dzieci serdecznie dziękuję rodzicom Wiktorii, Amelki, Marty, Szymona za wszelką pomoc, czas, prowiant i serce!

    

   Krzysztof Ślesicki

   nauczyciel bibliotekarz

    

    

    

    

  • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE I NOWOROCZNE

   Nauczycielom, Uczniom, Rodzicom, Pracownikom Administracji i Obsługi 
    
   Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy,
   aby ten wyjątkowy czas upłynął wszystkim w ciepłej i rodzinnej atmosferze.
   Niech te święta będą niezapomnianym czasem spędzonym w gronie rodzinnym bez trosk i zmartwień.
   Życzymy Świąt pachnących choinką, pełnych prezentów i radości . 
   Niech nadchodzący Nowy rok 2018 będzie pełen nadziei, ale i spełnionych marzeń.
    
                                                                                               Dyrekcja szkoły
  • SENIORZY Z "JÓZEFINY" DZIĘKUJĄ NASZYM UCZNIOM

  • ŻYWA LEKCJA HISTORII

    

  • WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE W ZERÓWKACH

               Dzieci wraz z wychowawczyniami z oddziałów przedszkolnych B i C zaprosiły rodziców z rodzeństwem na warsztaty bożonarodzeniowe, które odbyły się 13 i 14 grudnia.

               W miłej rodzinnej atmosferze, przy akompaniamencie kolęd powstawały pełne uroku ozdoby świąteczne oraz dekorowane były pachnące pierniki. Podczas zajęć okazało się, że wielu rodziców odkryło swoje talenty plastyczne, a dzieci zamieniły się w prawdziwych artystów. Wszyscy wykazali się niezwykłą pomysłowością. Dzieci z dumą prezentowały swoje dzieła, które będą stanowiły nie tylko świąteczną dekorację w domu, ale będą też pysznie smakować.

               Przybyłym uczestnikom dziękujemy za udział w warsztatach  oraz włączenie się w przygotowania. Wszystkim życzymy radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

   J. Klang

   A. Głowniak

    

  • JESTEŚ WIDOCZNY, JESTEŚ BEZPIECZNY

    

    

    

    

    

    

    

   14 XII 2017 r. w godz. 9.00 – 12.30 odbyła się dla klas IV – VI impreza w ramach  kampanii społecznej  „JESTEŚ WIDOCZNY, JESTEŚ BEZPIECZNY”.

   Organizatorami przedsięwzięcia byli:

   Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie,  we współpracy z : Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Warszawie, Komendą Powiatową Policji w Otwocku oraz Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego i  Transportu Sanitarnego „Meditrans” w Warszawie.

   Władze lokalne reprezentował wicestarosta otwocki oraz przedstawiciel Referatu Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu w  Józefowie.

   Podczas otwarcia imprezy  głos zabrali: dyrekcja szkoły i zaproszeni goście.  Spotkanie uatrakcyjnił występ artystyczny  uczniów  oraz wystawa plastyczna prac nagrodzonych w konkursie „Bądź widoczny, bądź bezpieczny”.

   Na początku wszyscy uczestnicy otrzymali  zestaw odblaskowy od głównego organizatora i  zostali poproszeni o korzystanie z niego na co dzień.

   Zajęcia odbyły się w trzech panelach promujących bezpieczeństwo: nauka jazdy po torze rowerowym, film „…tak, chcę być bezpieczny”, zasady udzielania  pierwszej pomocy.  Dużym zainteresowaniem cieszył się  „Symulator jazdy”.

    

                   Cel przedsięwzięcia został osiągnięty. To następne efektywne działanie w zakresie bezpieczeństwa zorganizowane w naszej szkole.

   Dyrekcja

        

  • KONKURS "BEZPIECZEŃSTWO WAŻNA SPRAWA"

    

    

    

    

    

    

    

    

   Konkurs „Bezpieczeństwo ważna sprawa”

               30 listopada oddziały przedszkolne spotkały się na finale konkursu recytatorsko – wokalnego „ Bezpieczeństwo ważna sprawa”. Dzieci przygotowały wiersze i piosenki mówiące o bezpieczeństwie na drodze, przechodzeniu na pasach, światłach, noszeniu odblasków, pracy policjanta oraz numerach alarmowych. Występom dzieci przysłuchiwało się bacznie szanowne jury oraz rówieśnicy. Uczestnikom towarzyszyła trema i wielkie emocje, ale nie zabrakło też gromkich braw. Każdy uczestnik – finalista otrzymał dyplom i nagrodę w postaci gry planszowej i odblasku. Na zakończenie poszczególne oddziały przygotowały piosenkę o bezpieczeństwie. Spotkanie i występy dzieci były dobrą okazją, aby jeszcze raz powtórzyć i utrwalić sobie zasady ruchu drogowego.

   J. Klang

   A. Głowniak

  • VIII HALOWE IGRZYSKA SPORTOWE

   2 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Józefowie już po raz ósmy odbyły się ,, Halowe Igrzyska Sportowe”. Współorganizatorem zawodów był UKS 1, którego prezesem jest Artur Gągała. Z inicjatywy prezesa oraz Radnego Miasta Józefowa  - Pawła Kołodzieja -wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział oraz drobne upominki.  W zawodach wzięło udział ponad 140 dzieci z ościennych szkół  i przedszkoli. Uczestnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach sportowych: gimnastyce oraz tenisie stołowym. Zawodniczki w gimnastyce wykonywały po trzy wybrane przez siebie elementy o różnym stopniu trudności spośród dwudziestu do wyboru. Gimnastyczki oceniane były przez profesjonalnych sędziów Aleksandrę Aderek i Annę Garbowską - byłe zawodniczki, wielokrotne uczestniczki Mistrzostw Polski w gimnastyce sportowej i akrobatyce. Młodzi sportowcy rywalizowali w sześciu kategoriach wiekowych.

    W tenisie stołowym, po opieką sędziego, nauczyciela wychowania fizycznego, Adama Olszewskiego, chłopcy o zwycięstwo walczyli w systemie pucharowym.

   Koordynatorką  tych Igrzysk była wielokrotna Mistrzyni Polski oraz uczestniczka Mistrzostw Europy w Akrobatyce Sportowej Izabela Latuszek-Ratyńska.

   Konferansjerkę prowadził, jak co roku, wielki pasjonat i propagator lekkiej atletyki Marian Podrażko.

   W organizację przedsięwzięcia była zaangażowana również nauczycielka wychowania fizycznego - Hanna Wtykło oraz dyrekcja szkoły.

   Urząd Miasta reprezentowała Radna Miasta Józefowa – Małgorzata Winiarczyk (w tym dniu również w roli pielęgniarki).

   Te zawody dały początek realizacji w naszej szkole celu – krzewienie idei olimpijskich wśród najmłodszych. Planowane przedsięwzięcia w tym zakresie to: zawody w skoku wzwyż oraz Sprint Józefów 2018.

   Wyniki

   Rocznik 2013-2012 przedszkolaki

   1. Kamila Surynt

   2. Liliana Jodko

   3. Julia Sabak

   Rocznik 2011

   1.Rozalia Bartczak - SP nr 1 Józefów

   2.Nikola Kuczmarska -  SP nr 2

   3.Antonina Rękawek - SP nr 2

   Rocznik 2010

   1.Pola Sawka -  SP nr 3 Józefów

      

  • PRAWA DZIECKA

    

    

    

    

    

    

    

   20 listopada br. po raz czwarty w Polsce obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Wydarzenie to 7 listopada 2014 r., na wniosek Rzecznika Praw Dziecka, ustanowił Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, aby wyraźnie zaznaczyć, iż prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka. Szkoła Podstawowa nr 1 im Olofa Palmego w Józefowie aktywnie włączyła się w obchody tego ważnego dla wszystkich dnia. Z tej okazji w tygodniu poprzedzającym dzień 20 listopada na godzinach wychowawczych w klasach IV, V i VI odbyły się zajęcia na temat praw dziecka. Tematyka dotycząca wagi znajomości i przestrzegania praw dziecka poruszana
   była także podczas godzin edukacji społecznej przez wychowawców klas I, II i III oraz oddziałów przedszkolnych. Uczniowie przygotowywali na lekcjach plastyki, techniki i zajęciach edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej plakaty ilustrujące wybrane prawa dziecka. Pięknie wykonane prace zostały zaprezentowane w dniu 20 listopada podczas wystawy ogólnoszkolnej.
   Specjaliści szkolni przygotowali gazetkę ścienną, poprzez którą przypomnieli najważniejsze prawa dzieci. W dniu 20 listopada podczas lekcji języka polskiego w klasach starszych i edukacji polonistycznej w klasach młodszych odbyły się zajęcia przybliżające postać Janusza Korczaka. Podczas zajęć komputerowych uczniowie przygotowywali prezentacje o prawach
   dzieci oraz przybliżające postać J. Korczaka. W czasie długich przerw uczniowie mogli obejrzeć na tablicach multimedialnych krótkie filmiki animowane tematyczne. Poprzez dziennik elektroniczny Librus pedagog rozesłał do dzieci także broszurki
   pt. „Twoje prawa”. W tym szczególnym dniu uczniowie mogli także w bibliotece szkolnej zapoznać się z literaturą o Januszu Korczaku oraz z książkami jego autorstwa. We współpracy z Samorządem Uczniowskim została stworzona tzw. „skrzyneczka korczakowska”, do której uczniowie podczas przerw mogli wrzucać kartki z informacjami, co ich cieszy w szkole
   oraz z jakimi problemami się spotykają. Aktywnie w przebieg obchodów tego święta włączyła się także świetlica szkolna.
   W ciągu całego tygodnia prowadzone były na świetlicy zajęcia przybliżające dzieciom ich prawa. Czytane były książki o tej tematyce i organizowane różne gry i zabawy. Wierzymy, że dzień 20 listopada na stałe wpisze się w kalendarz uroczystości obchodzonych w Szkole Podstawowej Nr 1 w Józefowie.

   Specjaliści szkolni

     

    

    

  • EKONOMIA NA WESOŁO

    

    

    

    

    

    

   „Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego. Nic tak nie ogranicza prawdziwej wiedzy, jak przekonanie, że się wie to, czego się nie wie”. Lew Tołstoj

   27 listopada 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wykładzie „Ekonomia na wesoło”, wygłoszonym przez dr Barbarę Antczak, który odbył się w Wyższej Szkole Gospodarki Euroregionalnej im. Alcide De Gasperi w Józefowie. Uczestnictwo w tym wydarzeniu było formą nagrody dla wychowanków osiągających wysokie wyniki w nauce oraz wyróżniających się spośród społeczności szkolnej wzorowym zachowaniem. Dzięki uprzejmości Władz Uczelni uczniowie zostali zaznajomieni z podstawowymi mechanizmami rządzącymi rynkiem. Było to naprawdę udane przedsięwzięcie, które będzie odbywało się cyklicznie.

   Małgorzata Kaniewska

   Emilia Nielepko

  • ROZDANIE NAGRÓD

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

   Gminny Konkurs Plastyczny „Bądź widoczny, bądź bezpieczny” pod patronatem Burmistrza Miasta Józefowa
   28 listopada w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom i pozostałym
   uczestnikom konkursu.
   Gościnnie na uroczystość przybyli: podinspektor Anna Dydek, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Otwocku oraz przedstawiciele Straży Miejskiej i Policji w Józefowie. Dekorację stanowiła wystawa prac plastycznych. Dzieła młodych talentów odzwierciedliły imponujący zasób wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i wysoki poziom umiejętności artystycznych.
   Organizatorzy konkursu oraz zaproszeni goście zwrócili uwagę na przestrzeganie przez uczniów zasad bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach, szczególnie w okresie jesienno – zimowym. Podkreślili potrzebę noszenia odblasków, kamizelek i opasek odblaskowych w myśl hasła konkursowego.

   Organizatorzy

      

    

  Aktualności

  Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Olofa Palmego
   ul.Mickiewicza 11, 05-420 Józefów
  • (22) 789-21-12

  Galeria zdjęć