MENU

MENU

  • PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA W SP 1 W JÓZEFOWIE

   Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Uczymy się tej umiejętności już od najmłodszych lat.

   5 października 2017 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klas V-VI z harcerzami ze Szczepu ZHP w Józefowie oraz Harcerskiego Klubu Ratowniczego z  Otwocka. Zajęcia obejmowały część teoretyczną 
   i praktyczną.  Podczas zorganizowanego w grupach spotkania uczniowie mogli poczuć się jak mali ratownicy. Poznali procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie Little Ann. Uczniowie pod czujnym okiem ratowników ZHP mogli samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Zostali zapoznani ze sprzętem ratującym życie i utrwalili znajomość numerów alarmowych.

   Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia.

    

  • OTWARCI NA WIELOKULTUROWOŚĆ

    

  • PROGRAM PROZDROWOTNY

   Szanowni Państwo,
   informujemy, że od roku szkolnego 2017/2018 został wdrożony w naszej szkole nowy Program dla szkół zamiast dotychczas realizowanych programów Owoce i warzywa w szkole oraz Mleko w szkole. W programie mogą uczestniczyć dzieci uczęszczające do klas I-V szkół podstawowych.
   W ramach programu dzieci bezpłatnie otrzymują owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne, a także biorą udział w towarzyszących przedsięwzięciu działaniach edukacyjnych, mających na celu wzbogacenie wiedzy uczniów na temat zdrowych nawyków żywieniowych, pochodzenia żywności i rolnictwa oraz przeciwdziałania marnotrawieniu żywności.
   Produkty owocowo-warzywne objęte programem to:
           owoce: jabłka, gruszki, śliwki, truskawki
           warzywa: marchew, rzodkiewka, papryka słodka, kalarepa, pomidorki
           soki: owocowe, warzywne, mieszane
   W każdym z 10 tygodni w I półroczu roku szkolnego 2017/2018 dzieciom udostępnia się co najmniej 4 porcje owoców i warzyw. Łączna liczba porcji owoców i warzyw otrzymywanych przez jedno dziecko w ramach komponentu owocowo - warzywnego w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 wynosi 45.
   Produkty mleczne objęte programem to:
           mleko białe
           jogurt naturalny
           kefir naturalny
           serek twarogowy
   W każdym z 10 tygodni w I półroczu roku szkolnego 2017/2018 dzieciom udostępnia się co najmniej 3 porcje mleka i przetworów mlecznych. Łączna liczba porcji mleka i przetworów mlecznych otrzymywanych przez jedno dziecko w ramach komponentu mlecznego w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 wynosi 40.
   W programie uczestniczą dzieci, których rodzice wyrazili pisemną zgodę.

   Kształtowanie postaw prozdrowotnych wśród dzieci to nasz wspólny cel.
   Dyrekcja

  • BUDZIMY AGĘ

   Sąsiad dla Sąsiada Józefów pomaga

   W dniach 26-28 września  Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolnym Klubem Wolontariatu zbierał środki na rehabilitację Agnieszki Holki, dziewczyny z Józefowa, która uległa wypadkowi i po wielu zabiegach lekarskich, rehabilitacyjnych i pielęgnacyjnych powróciła ze śpiączki do naszej rzeczywistości.  Chcąc wesprzeć Agę w jej heroicznej walce o powrót do „normalnego życia”, uruchomiliśmy kawiarenkę z ciastami. Pyszne, domowe wypieki można było kupić na długich przerwach. Ruszyliśmy z pewnymi obawami, jednak nasi uczniowie nie zawiedli, co widać na poniższych zdjęciach J

   Udało się zebrać 2153,30 zł.

   Dziękujemy wszystkim uczniom oraz ich rodzicom za bezinteresowną pomoc oraz wsparcie działań Samorządu Uczniowskiego i  Szkolnego Klubu Wolontariatu.

   Magdalena Jedlińska
   Małgorzata Kaniewska
   Agnieszka Brodawka

    

     

    
    

  • SPOTKANIE Z POLICJĄ

    

   Dnia 28 września naszą szkołę odwiedziły panie policjantki z  Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Udział w spotkaniu wzięły dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I. Policjantki zapoznały dzieci z podstawowymi zasadami obowiązującymi w ruchu drogowym.Przedszkolaki i uczniowie klas I  bardzo dobrze radzili sobie z pytaniami związanymi z bezpieczeństwem na drodze oraz ze znajomością podstawowych znaków drogowych. Po utrwaleniu wiadomości odbyły się zajęcia praktyczne. Na przejściu dla pieszych, które znajduje się  w pobliżu szkoły, dzieci ćwiczyły przechodzenie po pasach pod czujnym okiem policjantki.

   Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta w teorii i praktyce przyczyni się do bezpiecznego poruszania się po drogach.

   A. Głowniak

  • Klub gier historycznych

   Pierwsze spotkanie w nowym roku szkolnym musiało rozpocząć się od przypomnienia zasad gry, w kultowe dla Nas „O mój Zboże!”. Przed Nami kolejne wyzwania w poznawaniu historii naszej cywilizacji, kraju i miasta. Nasz Klub to nie tylko gry, to także podejmowanie kolejnych obszarów dotykania przeszłości

  • Międzynarodowy dzień kropki

   Międzynarodowy Dzień Kropki

    

   We wrześniu 2017 roku klasy 3c, 3d oraz 3e odwiedziły księgarnię „Zaczytanie”
   w Michalinie, znajdującą się przy ul. Piłsudskiego 38 a (www.zaczytanie.pl).

   Spotkania odbyły się z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest kropka. Powstają kropkowe dzieła sztuki, filmy animowane, matematyczne łamigłówki, labirynty itd.

    

   Tak też było w księgarni „Zaczytanie”. Spotkanie zaczęło się od głośnego czytania książki Petera Reynoldsa „Kropka”, następnie Pani Księgarka i dzieci rozmawiały o talentach, brały udział w torze przeszkód i wykonały grupowe prace plastyczne. Zaangażowanie uczniów było bardzo duże, chętnie bawili się i dyskutowali. Na zakończenie każdy y nich otrzymał kupon rabatowy.

    

   Spotkanie zorganizowały: Pani Księgarka Monika Chilewicz oraz Agnieszka Laskowska, „Pani od biblioteki” z SP1 w Józefowie.

   Autorkami zdjęć są Panie: Monika Chilewicz, Klaudyna Czermak i Aneta Kaczmarczyk.

  • "Okaż kulturę, dbaj o naturę!"

   "Okaż kulturę, dbaj o naturę", "Badź jak Jordan, wrzuć do kosza" , "Ziemia kręci się od wieków, nie zaśmiecaj jej człowieku " te i inne hasła skandowali uczniowie naszej szkoły, podczas pochodu zorganizowanego z okazji akcji "Sprzątnie świata". Motto przewodnie tegorocznej akcji to "Nie ma śmieci - są surowce".

   Społeczność szkolna bardzo zangażowała się w całą akcję. Organizatorzy - p. Bogusława Zawadka oraz Aneta Kaczmarczyk, zamarzyły sobie, aby tegoroczne obchody były nieco inne niż w latach ubiegłych. I tak też się stało...

   Wszystko rozpoczęło się od odczytania prelekcji na temat szkodliwych materiałów, które zanieczyszczają naszą planetę.

   Kolejnym punktem był zorganizowany marsz ulicami Józefowa. Klasy "uzbrojone" w transparenty,instrumenty muzyczne, plakaty oraz głośnik skandowały hasła w obronie naszej Ziemi. Trzeba przyznać, że wszyscy byli wspaniale przygotowani.

   Celem głównym całego marszu było zwrócenie uwagi całej społeczności lokalnej na fakt, iż nasza planeta jest coraz bardziej zaśmiecana oraz zanieczyszczana przez nas samych.

   Końcowym elementem naszych obchodów była konkursowa prezentacja wszystkich klas. Jury oceniało wkład pracy w przygotowania transparentów, przebrań czy kreatywność w wymyślonych hasłach. Dodatkowo punktowana była olość przyniesionej makulatury oraz przygotowanie gazetki ściennej.

   Nagrodą główną dla klasy, która wykazała się największą inwencją twórczą jest talon na niepytanie (klasy 4-6) oraz na dzień bez pracy domowej (klasy 0-3).

   Ogłoszenie wyników wkrótce. 

   Serdeczenie dziękujemy wszystkim klasom oraz wychowawcom i nauczycielom za pomoc w organizacji oraz czynny udział w całej akcji.

                                                                                                                 Organizatorzy

      

  • Wizyta przedszkolaków w miasteczku drogowym

   Wyjazd oddziału przedszkolnego 0A do miasteczka ruchu drogowego.

    W dniu 19.09. 2017r.dzieci z oddziału przedszkolnego 0A pojechały  autokarem do miasteczka ruchu drogowego w Józefowie przy ulicy Wawerskiej. Pierwszy wyjazd oddziału przedszkolnego 0A rozpoczął cotygodniowe wyjazdy oddziałów przedszkolnych na zajęcia w miasteczku.

   Realizując temat: „Bezpieczna droga do przedszkola”  strażnicy miejscy  w profesjonalny sposób przeprowadzili z dziećmi zajęcia praktyczne w bezpiecznych warunkach. Dzieci ćwiczyły przechodzenie przez jezdnię z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, rozpoznawały i nazywały podstawowe znaki drogowe. Mamy nadzieje że wycieczka pomoże dzieciom w przestrzeganiu zasad bezpiecznego poruszania się po dogach i kształtowania prawidłowych nawyków.

                                                                                               Wychowawca oddziału przedszkolnego 0A

                                                                                                         Stefania Jolanta Szymczak

    

  • „ Bądź widoczny, bądź bezpieczny”

   Zapraszamy przedszkola i szkoły do udziału w konkursie plastycznym pod patronatem Burmiastrza Miasta Józefowa

   Regulamin i kartę zgłoszenia mogą Państwo pobrać ponizej:

   regulamin.docx

   zalaczniki.doc

    

  • Badanie słuchu

   Nasza szkoła została zaproszona do udziału w Programie badań przesiewowych słuchu dla uczniów klas pierwszych przez Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach.

   Zasadniczym celem tego Programu jest wczesne wykrycie zaburzeń słuchu u dzieci przystępujących do obowiązku szkolnego. Badania są bezpłatne.

   Warunkiem przystąpienia do Programu jest zgoda rodziców.

   Spotkanie informacyjno- edukacyjne z przedstawicielem Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach odbędzie się w dniu zebrania (12.09.) o godz. 18:40 w sali gimnastycznej.

   Link do strony internetowej Programu www.przesiewy-mazowsze.ifps.org.pl

  • Otwarcie miasteczka rowerowego

   Szanowni Państwo,

   9.09.2017 r.(sobota)o godz. 10.00 Burmistrz Miasta Józefowa zaprasza uczniów wraz z rodzicami na uroczyste otwarcie miasteczka ruchu drogowego przy ul. Wawerskiej (róg z ul. Małą).

   Dyrekcja

   Więcej informacji znajdą Państwo na stronie Urzędu Miasta:

   http://www.jozefow.pl/page/14,aktualnosci.html?id=1861

  • UROCZYSTOŚĆ ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO

   Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego, dla oddziałów przedszkolnych i klas I-VI, odbędzie się 04.09.2017 r. o godzinie 9:00 na boisku szkolnym.

  • Wyprawka dla zerówki

   Wyposażenie w oddziałach przedszkolnych

    

   Przybory, których nie podpisujemy:

    

   - 3 bloki techniczne A4 (biały, czarny, kolorowy)

   - temperówka

   - gumka do ścierania

   - 2 ołówki (trójkątne, grube)

   - 2 kleje w sztyfcie

    

   Przybory, które podpisujemy drukowanymi literami:

    

   - zeszyt czysty 60 kartkowy

   - papier kolorowy

   - 2 opakowania plasteliny (ASTRA)

   - 2 kolorowanki

   - farby plakatowe (ASTRA)

   - 2 pędzelki (cienki – numer 4 lub 6; gruby – numer 8 lub 10)

   - 2 teczki A4 z gumką na prace

   - kredki w drewnie (trójkątne, grube)

   - kredki Bambino

   - nożyczki

   - zeszyt 16 kartkowy w kratkę (do korespondencji)

   - flamastry 10 – 12 kolorów

   - kredki pastele
   - obuwie na białej podeszwie


    

  • Ankieta dla Rodziców

   Na podstawie art. 26 ustawy-Prawo oświatowe od 1 września 2017r. każda szkoła będzie realizowała program wychowawczo - profilaktyczny według wytycznych Ośrodka Rozwoju Edukacji w oparciu o uniwersalne wartości. W programie chcemy również uwzględnić potrzeby i oczekiwania rodziców uczniów. W tym celu zapraszamy wszystkich rodziców do współpracy przy konstruowaniu programu wychowawczo- profilaktycznego szkoły, poprzez udział w ankiecie.  

   Wypełnioną ankietę

   TUTAJ =>> ANKIETA_DLA_RODZICOW_-_program_profilakty-wychow.docx

   prosimy przesłać do dnia 31.06.2017r. pod adres:

   pedagog@sp1.jozefow.pl lub składać wypełnioną w sekretariacie szkoły.

  • Wyprawka do klasy pierwszej

   Wyprawka ucznia klasy 1a i 1b na rok szkolny 2017/2018.
   - blok rysunkowy
   - papier kolorowy
   - blok techniczny , kolorowe kartki
   - plastelina- podpisana
   - farby plakatowe - podpisane
   - patyczki
   - piórnik z wyposażeniem : 2 ołówki, kredki świecowe i ołówkowe, klej, nożyczki, gumka, temperówka.
   - zeszyty: w kratkę i trzy linię - 16 kartkowy
   - strój gimnastyczny: biała koszulka, granatowe spodenki
   - zajęcia na basenie: strój kąpielowy, czepek, ręcznik, klapki, okulary.
   Podręczniki i ćwiczenia dzieci otrzymują w szkole we wrześniu.

  • Spotkanie rodzinne

    

   W środę 31 maja odbyło się w SP 1 rodzinne spotkanie dzieci sześcioletnich, które od września zaczną uczęszczać do oddziałów przedszkolnych. Nasi goście mogli obejrzeć szkołę, pobawić się na placu zabaw oraz poznać nauczycieli z oddziałów przedszkolnych. Dzieci chętnie brały udział w proponowanych aktywnościach, lepiły z masy solnej, budowały z piasku kinetycznego, tworzyły dzieła sztuki na sztalugach. Nie zabrakło zabaw z chustą animacyjną oraz muzyczno – ruchowych. Przedszkolaki mogły także sprawdzić się w rywalizacji sportowej na torze przeszkód. Po ukończeniu zawodów uczestnicy otrzymali medale. Na dzieci oraz rodziców czekała lemoniada i słodki poczęstunek. Dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia, mamy nadzieję, że był to mile spędzony czas. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym.

      

    

  • Szanowni Państwo,
   Dyrekcja  Szkoły informuje, że z inicjatywy pana Mateusza Kobylińskiego - przewodniczącego Rady Rodziców 12.06 2017 r. odbędzie się spotkanie na temat Bezpieczne dziecko. Bezpieczna rodzina. Zagrożenia cywilizacyjne., które poprowadzi pan Grzegorz Wydrowski- żołnierz Służb Specjalnych.
   Godziny spotkania:
   16.20 - 16.50 - rodzice uczniów klas IV- VI
   18.00 - 18.30 - rodzice uczniów klas I - III oraz oddziałów przedszkolnych
   Serdecznie zapraszamy
   Dyrekcja

  • Festyn szkolny. Zaproszenie i program

   W Jedynce Sportowo, Naukowo i Zdrowo

   festyn szkolny

   10 czerwca 2017 roku

    

   W programie:

   • kąciki zainteresowań:

   Zabawy z masą solną                    9:00 – 10:30

   Zabawy z fantazją                    9:00 –10:30

   Kącik specjalistów (malowanie twarzy, gry i zabawy)    9:00 – 11:00

   Drewniane układanki logiczne            9:30 – 11:00

   „Coś z niczego”                        9:30 – 11:00

   Klub gier historycznych                9:30 – 11:30

   Wymiana książek                    9:30 – 12:00

   Zdrowa żywność (kanapki i lemoniada)            10.00 – 12.00

   „Pierwsza pomoc”                    10:00 – 11:30

   Kącik plastyczny                    10:30 – 12:00

   Biżuteria (handmade)                    11:00 – 12:30

   Kartki okolicznościowe (handmade)                11:00 – 12:30

   Zabawy zręcznościowe                11:00 – 12:30

   Klub gier planszowych                11:00 – 12:30

   Rebusy i krzyżówki historyczne            11:00 – 12:30

   Kącik przyrodniczy                    11:30 - 13:00

   „Gry i zabawy językowe”                11:30 – 13:00

   • konkursy:

   Konkursy sportowe                    9:00 – 11:00

   Konkursy rzutów do kosza, rozgrywki            od 10:00

   dyktando                            10:00 – 11:00

   rozpoznawanie smaków                9:30 – 10:00

   turniej szachowy                    od 10:00

   Zabawy słowem                        10:00 – 11:00

   • mecz siatkówki:

   rodzice  :  nauczyciele

   uczniowie  :  nauczyciele

   • oraz:

   Spotkanie z leśnikami z Celestynowa (Gry i zabawy o tematyce przyrodniczej)

   Spotkanie z sowami (zapoznanie z ich trybem życia, wyglądem oraz ich zachowań)

   planetarium i teleskopy

   pokaz karate

   Grzegorz Kleszcz (podnoszenie ciężarów, opowieści o sporcie)

   robotyka (roboty, drukarka 3D)

   Szkoły językowe: Vincent school, La Petite france, Delphin

  • „TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA” W SP nr 2 W JÓZEFOWIE

   01.06.2017

   Uczniowie reprezentujący naszą szkołę w turnieju będą brali

   udział w następujących konkursach: plastycznym (kl. II), jazdy

   na rowerze (kl. VI), wiedzy o z zakresu ruchu drogowego (kl.

   IV) i pierwszej pomocy w nagłych wypadkach (kl. III). Atrakcją

   będzie mobilne miasteczko ruchu drogowego.

   Czas trwania turnieju - 9.00 – 12.30

   Organizatorzy: Urząd Miasta Józefowa i Powiatowa

   Komenda Policji w Otwocku

  Aktualności

  Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Olofa Palmego
   ul.Mickiewicza 11, 05-420 Józefów
  • (22) 789-21-12

  Galeria zdjęć