MENU

MENU

  Świetlica

  Galeria świetlicy

  Dbamy o zdrowie

         4.04.2019r. uczniowie z klas: 1 b, 1 c, 3 b przedstawili przygotowaną w świetlicy szkolnej  słowno – muzyczną inscenizację zachęcającą  do zdrowego stylu życia. Wykorzystując zabawne wierszyki, piosenki i kolorowe dekoracje dzieci  przekonywały wszystkich słuchaczy, że nasze zdrowie jest skarbem i  powinniśmy o nie dbać już od najmłodszych lat.

   

  Spotkanie autorskie w Miejskim Ośrodku  Kultury

              2.04.2019r. grupa uczniów ze świetlicy szkolnej uczestniczyła w spotkaniu autorskim z pisarzem Marcinem Pałaszem. Pan Marcin barwnie i z humorem opowiadał o swojej pracy,  o bohaterach swoich książek. Dzieci świetnie się bawiły słuchając anegdot z życia wziętych, które znalazły się na stronach książek autora.  Na pewno sięgniemy po nie, ponieważ, jak mówi  pan Marcin, są to książki, które wywołują uśmiech.  A któż z nas nie lubi się uśmiechać (…) .

  Karnawał – czas wesołej zabawy

       Jak zwykle, w czasie karnawału zorganizowaliśmy w świetlicy zabawę taneczną

  i zaprosiliśmy wszystkie dzieci do wspólnych pląsów przy dźwiękach znanych przebojów muzycznych. Wiele emocji dostarczyły wszystkim uczestnikom konkursy taneczne np. taniec z balonami czy taniec na gazecie, w których trzeba było wykazać się nie lada zręcznością

  i pomysłowością.

      Wesołe minki i uśmiechy na twarzy towarzyszyły nam do końca wspólnej zabawy.

   

  „Mali kolędnicy” – świąteczne kolędowanie w świetlicy szkolnej przygotowane przez uczniów z kl. I B.

   

  Z wizytą w Miejskim Ośrodku Kultury

     17 stycznia wybraliśmy się do MOK-u, gdzie mogliśmy obejrzeć bardzo ciekawą wystawę  pt. „Trudny orzech do zgryzienia”. Z ogromnym zainteresowaniem dzieci przyglądały się urządzeniom, które nazywamy „ dziadkiem do orzechów”. Były to najróżniejsze figurki drewnianych królów, górników, leśniczych, skrzatów… . Zbiór „dziadków” jest własnością mieszkańca Otwocka.

  W MOK – u mieliśmy też niepowtarzalną okazję obejrzenia unikalnego zbioru dawnych pocztówek świątecznych.

   

  Poznajemy miejsca pamięci narodowej w naszym mieście.

   

    Listopad to miesiąc, w którym często rozmawiamy o naszej historii i o ludziach, który zawdzięczamy naszą wolność.

    We wtorek, 6 listopada, wybraliśmy się z grupą uczniów z klas pierwszych na wycieczkę do Pomnika Łączniczek AK, znajdującego się w centrum miasta. W ciszy i skupieniu próbowaliśmy znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego trzeba pamiętać o ludziach, którzy walczyli o naszą wolność i dlaczego warto uczyć się historii własnego kraju.

   

  Czy wiesz, co jesz? – warsztaty w świetlicy szkolnej

  Jaką ilość cukru albo soli może zjeść dziecko w ciągu dnia? Odpowiedzi na to pytanie udzieliła nam pani Nina Wojtyra, mama Zuzanny z klasy 1b. Pani Nina poprowadziła warsztaty zdrowego odżywiania dla uczniów w świetlicy szkolnej. Dzieci zobaczyły, jakie ilości cukru zawierają tak lubiane przez nich batoniki, soczki, ciasteczka. A wszystkie te produkty znajdowały się w ich własnych śniadaniówkach.  Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze.  

  Pani Nina obiecała wrócić wkrótce, aby poprowadzić kolejne warsztaty. Nauczy dzieci przygotowywać zdrowe przekąski i słodycze. Wszyscy liczą na bardzo smaczne spotkanie.

   

   

   

   

  Zdrowa przekąska

              Od połowy października trwa w świetlicy akcja promująca spożywanie surowych warzyw i owoców, które są źródłem witamin, składników mineralnych, błonnika oraz naturalnych przeciwutleniaczy. Spożywane na surowo zachowują najwyższą wartość odżywczą. Naszym uczniom bardzo smakują: marchewki, winogrona, jabłka, banany.

  Smakowite oraz zdrowe  warzywa i owoce znikają w mgnieniu oka :)

   Sponsorami akcji są rodzice.

  Bibliograjka

    W październiku grupa uczniów  z klasy IV b i IV e spotykała się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w ramach projektu „Bibliograjka”. Do udziału w projekcie zaprosiła nas pani Mariola Ładna.

    Podczas kolejnych spotkań dzieci poznawały zasady gier planszowych: Pentago, Colorio, Superbohaterowie. Na zakończenie projektu odbył się turniej finałowy. Rozgrywki dostarczyły uczniom wielkich emocji. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody.

    Gry planszowe, które mogliśmy wypożyczyć z biblioteki, wciągają coraz więcej chętnych do wspólnej zabawy.

   

   

  Spotkanie autorskie w MOK-u.

      Miejska Biblioteka Publiczna zaprosiła naszych uczniów na bardzo interesujące spotkanie z autorem książek dla dzieci, Łukaszem Wierzbickim. Spotkanie odbyło się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury.

     Pan Łukasz Wierzbicki zgromadził na scenie wiele rekwizytów związanych ze swoimi książkami i opowiadał  o nich tak ciekawie, że wszyscy poczuliśmy tak, jakbyśmy wędrowali z Kazikiem po Aryce lub samotnie płynęli kajakiem po oceanie.

     Dzięki barwnej opowieści p. Łukasza zrozumieliśmy, że w życiu warto i trzeba spełniać swoje marzenia, nawet te najbardziej nierealne.

   

   

  Aktualności

  Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Olofa Palmego
   ul.Mickiewicza 11, 05-420 Józefów
  • (22) 789-21-12

  Mapa