PROGRAM PROZDROWOTNY
Szanowni Państwo,
informujemy, że od roku szkolnego 2017/2018 został wdrożony w naszej szkole nowy Program dla szkół zamiast dotychczas realizowanych programów Owoce i warzywa w szkole oraz Mleko w szkole. W programie mogą uczestniczyć dzieci uczęszczające do klas I-V szkół podstawowych.
W ramach programu dzieci bezpłatnie otrzymują owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne, a także biorą udział w towarzyszących przedsięwzięciu działaniach edukacyjnych, mających na celu wzbogacenie wiedzy uczniów na temat zdrowych nawyków żywieniowych, pochodzenia żywności i rolnictwa oraz przeciwdziałania marnotrawieniu żywności.
Produkty owocowo-warzywne objęte programem to:
owoce: jabłka, gruszki, śliwki, truskawki
warzywa: marchew, rzodkiewka, papryka słodka, kalarepa, pomidorki
soki: owocowe, warzywne, mieszane
W każdym z 10 tygodni w I półroczu roku szkolnego 2017/2018 dzieciom udostępnia się co najmniej 4 porcje owoców i warzyw. Łączna liczba porcji owoców i warzyw otrzymywanych przez jedno dziecko w ramach komponentu owocowo - warzywnego w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 wynosi 45.
Produkty mleczne objęte programem to:
mleko białe
jogurt naturalny
kefir naturalny
serek twarogowy
W każdym z 10 tygodni w I półroczu roku szkolnego 2017/2018 dzieciom udostępnia się co najmniej 3 porcje mleka i przetworów mlecznych. Łączna liczba porcji mleka i przetworów mlecznych otrzymywanych przez jedno dziecko w ramach komponentu mlecznego w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 wynosi 40.
W programie uczestniczą dzieci, których rodzice wyrazili pisemną zgodę.
Kształtowanie postaw prozdrowotnych wśród dzieci to nasz wspólny cel.
Dyrekcja
BUDZIMY AGĘ
Sąsiad dla Sąsiada Józefów pomaga
W dniach 26-28 września Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolnym Klubem Wolontariatu zbierał środki na rehabilitację Agnieszki Holki, dziewczyny z Józefowa, która uległa wypadkowi i po wielu zabiegach lekarskich, rehabilitacyjnych i pielęgnacyjnych powróciła ze śpiączki do naszej rzeczywistości. Chcąc wesprzeć Agę w jej heroicznej walce o powrót do „normalnego życia”, uruchomiliśmy kawiarenkę z ciastami. Pyszne, domowe wypieki można było kupić na długich przerwach. Ruszyliśmy z pewnymi obawami, jednak nasi uczniowie nie zawiedli, co widać na poniższych zdjęciach J
Udało się zebrać 2153,30 zł.
Dziękujemy wszystkim uczniom oraz ich rodzicom za bezinteresowną pomoc oraz wsparcie działań Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Klubu Wolontariatu.
Magdalena Jedlińska
Małgorzata Kaniewska
Agnieszka Brodawka
SPOTKANIE Z POLICJĄ
Dnia 28 września naszą szkołę odwiedziły panie policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Udział w spotkaniu wzięły dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I. Policjantki zapoznały dzieci z podstawowymi zasadami obowiązującymi w ruchu drogowym.Przedszkolaki i uczniowie klas I bardzo dobrze radzili sobie z pytaniami związanymi z bezpieczeństwem na drodze oraz ze znajomością podstawowych znaków drogowych. Po utrwaleniu wiadomości odbyły się zajęcia praktyczne. Na przejściu dla pieszych, które znajduje się w pobliżu szkoły, dzieci ćwiczyły przechodzenie po pasach pod czujnym okiem policjantki.
Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta w teorii i praktyce przyczyni się do bezpiecznego poruszania się po drogach.
A. Głowniak
Klub gier historycznych
Pierwsze spotkanie w nowym roku szkolnym musiało rozpocząć się od przypomnienia zasad gry, w kultowe dla Nas „O mój Zboże!”. Przed Nami kolejne wyzwania w poznawaniu historii naszej cywilizacji, kraju i miasta. Nasz Klub to nie tylko gry, to także podejmowanie kolejnych obszarów dotykania przeszłości
Międzynarodowy dzień kropki
Międzynarodowy Dzień Kropki
We wrześniu 2017 roku klasy 3c, 3d oraz 3e odwiedziły księgarnię „Zaczytanie”
w Michalinie, znajdującą się przy ul. Piłsudskiego 38 a (www.zaczytanie.pl).Spotkania odbyły się z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest kropka. Powstają kropkowe dzieła sztuki, filmy animowane, matematyczne łamigłówki, labirynty itd.
Tak też było w księgarni „Zaczytanie”. Spotkanie zaczęło się od głośnego czytania książki Petera Reynoldsa „Kropka”, następnie Pani Księgarka i dzieci rozmawiały o talentach, brały udział w torze przeszkód i wykonały grupowe prace plastyczne. Zaangażowanie uczniów było bardzo duże, chętnie bawili się i dyskutowali. Na zakończenie każdy y nich otrzymał kupon rabatowy.
Spotkanie zorganizowały: Pani Księgarka Monika Chilewicz oraz Agnieszka Laskowska, „Pani od biblioteki” z SP1 w Józefowie.
Autorkami zdjęć są Panie: Monika Chilewicz, Klaudyna Czermak i Aneta Kaczmarczyk.
"Okaż kulturę, dbaj o naturę!"
"Okaż kulturę, dbaj o naturę", "Badź jak Jordan, wrzuć do kosza" , "Ziemia kręci się od wieków, nie zaśmiecaj jej człowieku " te i inne hasła skandowali uczniowie naszej szkoły, podczas pochodu zorganizowanego z okazji akcji "Sprzątnie świata". Motto przewodnie tegorocznej akcji to "Nie ma śmieci - są surowce".
Społeczność szkolna bardzo zangażowała się w całą akcję. Organizatorzy - p. Bogusława Zawadka oraz Aneta Kaczmarczyk, zamarzyły sobie, aby tegoroczne obchody były nieco inne niż w latach ubiegłych. I tak też się stało...
Wszystko rozpoczęło się od odczytania prelekcji na temat szkodliwych materiałów, które zanieczyszczają naszą planetę.
Kolejnym punktem był zorganizowany marsz ulicami Józefowa. Klasy "uzbrojone" w transparenty,instrumenty muzyczne, plakaty oraz głośnik skandowały hasła w obronie naszej Ziemi. Trzeba przyznać, że wszyscy byli wspaniale przygotowani.
Celem głównym całego marszu było zwrócenie uwagi całej społeczności lokalnej na fakt, iż nasza planeta jest coraz bardziej zaśmiecana oraz zanieczyszczana przez nas samych.
Końcowym elementem naszych obchodów była konkursowa prezentacja wszystkich klas. Jury oceniało wkład pracy w przygotowania transparentów, przebrań czy kreatywność w wymyślonych hasłach. Dodatkowo punktowana była olość przyniesionej makulatury oraz przygotowanie gazetki ściennej.
Nagrodą główną dla klasy, która wykazała się największą inwencją twórczą jest talon na niepytanie (klasy 4-6) oraz na dzień bez pracy domowej (klasy 0-3).
Ogłoszenie wyników wkrótce.
Serdeczenie dziękujemy wszystkim klasom oraz wychowawcom i nauczycielom za pomoc w organizacji oraz czynny udział w całej akcji.
Organizatorzy
Wizyta przedszkolaków w miasteczku drogowym
Wyjazd oddziału przedszkolnego 0A do miasteczka ruchu drogowego.
W dniu 19.09. 2017r.dzieci z oddziału przedszkolnego 0A pojechały autokarem do miasteczka ruchu drogowego w Józefowie przy ulicy Wawerskiej. Pierwszy wyjazd oddziału przedszkolnego 0A rozpoczął cotygodniowe wyjazdy oddziałów przedszkolnych na zajęcia w miasteczku.
Realizując temat: „Bezpieczna droga do przedszkola” strażnicy miejscy w profesjonalny sposób przeprowadzili z dziećmi zajęcia praktyczne w bezpiecznych warunkach. Dzieci ćwiczyły przechodzenie przez jezdnię z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, rozpoznawały i nazywały podstawowe znaki drogowe. Mamy nadzieje że wycieczka pomoże dzieciom w przestrzeganiu zasad bezpiecznego poruszania się po dogach i kształtowania prawidłowych nawyków.
Wychowawca oddziału przedszkolnego 0A
Stefania Jolanta Szymczak
„ Bądź widoczny, bądź bezpieczny”
Zapraszamy przedszkola i szkoły do udziału w konkursie plastycznym pod patronatem Burmiastrza Miasta Józefowa
Regulamin i kartę zgłoszenia mogą Państwo pobrać ponizej:
Badanie słuchu
Nasza szkoła została zaproszona do udziału w Programie badań przesiewowych słuchu dla uczniów klas pierwszych przez Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach.
Zasadniczym celem tego Programu jest wczesne wykrycie zaburzeń słuchu u dzieci przystępujących do obowiązku szkolnego. Badania są bezpłatne.
Warunkiem przystąpienia do Programu jest zgoda rodziców.
Spotkanie informacyjno- edukacyjne z przedstawicielem Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach odbędzie się w dniu zebrania (12.09.) o godz. 18:40 w sali gimnastycznej.
Link do strony internetowej Programu www.przesiewy-mazowsze.ifps.
org.pl
Otwarcie miasteczka rowerowego
Szanowni Państwo,
9.09.2017 r.(sobota)o godz. 10.00 Burmistrz Miasta Józefowa zaprasza uczniów wraz z rodzicami na uroczyste otwarcie miasteczka ruchu drogowego przy ul. Wawerskiej (róg z ul. Małą).
Dyrekcja
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie Urzędu Miasta:
Wyprawka dla zerówki
Wyposażenie w oddziałach przedszkolnych
Przybory, których nie podpisujemy:
- 3 bloki techniczne A4 (biały, czarny, kolorowy)
- temperówka
- gumka do ścierania
- 2 ołówki (trójkątne, grube)
- 2 kleje w sztyfcie
Przybory, które podpisujemy drukowanymi literami:
- zeszyt czysty 60 kartkowy
- papier kolorowy
- 2 opakowania plasteliny (ASTRA)
- 2 kolorowanki
- farby plakatowe (ASTRA)
- 2 pędzelki (cienki – numer 4 lub 6; gruby – numer 8 lub 10)
- 2 teczki A4 z gumką na prace
- kredki w drewnie (trójkątne, grube)
- kredki Bambino
- nożyczki
- zeszyt 16 kartkowy w kratkę (do korespondencji)
- flamastry 10 – 12 kolorów
- kredki pastele
- obuwie na białej podeszwie
Ankieta dla Rodziców
Na podstawie art. 26 ustawy-Prawo oświatowe od 1 września 2017r. każda szkoła będzie realizowała program wychowawczo - profilaktyczny według wytycznych Ośrodka Rozwoju Edukacji w oparciu o uniwersalne wartości. W programie chcemy również uwzględnić potrzeby i oczekiwania rodziców uczniów. W tym celu zapraszamy wszystkich rodziców do współpracy przy konstruowaniu programu wychowawczo- profilaktycznego szkoły, poprzez udział w ankiecie.
Wypełnioną ankietę
TUTAJ =>> ANKIETA_DLA_RODZICOW_-_program_profilakty-wychow.docx
prosimy przesłać do dnia 31.06.2017r. pod adres:
pedagog@sp1.jozefow.pl lub składać wypełnioną w sekretariacie szkoły.
Wyprawka do klasy pierwszej
Wyprawka ucznia klasy 1a i 1b na rok szkolny 2017/2018.
- blok rysunkowy
- papier kolorowy
- blok techniczny , kolorowe kartki
- plastelina- podpisana
- farby plakatowe - podpisane
- patyczki
- piórnik z wyposażeniem : 2 ołówki, kredki świecowe i ołówkowe, klej, nożyczki, gumka, temperówka.
- zeszyty: w kratkę i trzy linię - 16 kartkowy
- strój gimnastyczny: biała koszulka, granatowe spodenki
- zajęcia na basenie: strój kąpielowy, czepek, ręcznik, klapki, okulary.
Podręczniki i ćwiczenia dzieci otrzymują w szkole we wrześniu.
Spotkanie rodzinne
W środę 31 maja odbyło się w SP 1 rodzinne spotkanie dzieci sześcioletnich, które od września zaczną uczęszczać do oddziałów przedszkolnych. Nasi goście mogli obejrzeć szkołę, pobawić się na placu zabaw oraz poznać nauczycieli z oddziałów przedszkolnych. Dzieci chętnie brały udział w proponowanych aktywnościach, lepiły z masy solnej, budowały z piasku kinetycznego, tworzyły dzieła sztuki na sztalugach. Nie zabrakło zabaw z chustą animacyjną oraz muzyczno – ruchowych. Przedszkolaki mogły także sprawdzić się w rywalizacji sportowej na torze przeszkód. Po ukończeniu zawodów uczestnicy otrzymali medale. Na dzieci oraz rodziców czekała lemoniada i słodki poczęstunek. Dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia, mamy nadzieję, że był to mile spędzony czas. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym.
Szanowni Państwo,
Dyrekcja Szkoły informuje, że z inicjatywy pana Mateusza Kobylińskiego - przewodniczącego Rady Rodziców 12.06 2017 r. odbędzie się spotkanie na temat Bezpieczne dziecko. Bezpieczna rodzina. Zagrożenia cywilizacyjne., które poprowadzi pan Grzegorz Wydrowski- żołnierz Służb Specjalnych.
Godziny spotkania:
16.20 - 16.50 - rodzice uczniów klas IV- VI
18.00 - 18.30 - rodzice uczniów klas I - III oraz oddziałów przedszkolnych
Serdecznie zapraszamy
Dyrekcja
Festyn szkolny. Zaproszenie i program
W Jedynce Sportowo, Naukowo i Zdrowo
festyn szkolny
10 czerwca 2017 roku
W programie:
-
kąciki zainteresowań:
Zabawy z masą solną 9:00 – 10:30
Zabawy z fantazją 9:00 –10:30
Kącik specjalistów (malowanie twarzy, gry i zabawy) 9:00 – 11:00
Drewniane układanki logiczne 9:30 – 11:00
„Coś z niczego” 9:30 – 11:00
Klub gier historycznych 9:30 – 11:30
Wymiana książek 9:30 – 12:00
Zdrowa żywność (kanapki i lemoniada) 10.00 – 12.00
„Pierwsza pomoc” 10:00 – 11:30
Kącik plastyczny 10:30 – 12:00
Biżuteria (handmade) 11:00 – 12:30
Kartki okolicznościowe (handmade) 11:00 – 12:30
Zabawy zręcznościowe 11:00 – 12:30
Klub gier planszowych 11:00 – 12:30
Rebusy i krzyżówki historyczne 11:00 – 12:30
Kącik przyrodniczy 11:30 - 13:00
„Gry i zabawy językowe” 11:30 – 13:00
-
konkursy:
Konkursy sportowe 9:00 – 11:00
Konkursy rzutów do kosza, rozgrywki od 10:00
dyktando 10:00 – 11:00
rozpoznawanie smaków 9:30 – 10:00
turniej szachowy od 10:00
Zabawy słowem 10:00 – 11:00
-
mecz siatkówki:
rodzice : nauczyciele
uczniowie : nauczyciele
-
oraz:
Spotkanie z leśnikami z Celestynowa (Gry i zabawy o tematyce przyrodniczej)
Spotkanie z sowami (zapoznanie z ich trybem życia, wyglądem oraz ich zachowań)
planetarium i teleskopy
pokaz karate
Grzegorz Kleszcz (podnoszenie ciężarów, opowieści o sporcie)
robotyka (roboty, drukarka 3D)
Szkoły językowe: Vincent school, La Petite france, Delphin
-
„TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA” W SP nr 2 W JÓZEFOWIE
Uczniowie reprezentujący naszą szkołę w turnieju będą brali
udział w następujących konkursach: plastycznym (kl. II), jazdy
na rowerze (kl. VI), wiedzy o z zakresu ruchu drogowego (kl.
IV) i pierwszej pomocy w nagłych wypadkach (kl. III). Atrakcją
będzie mobilne miasteczko ruchu drogowego.
Czas trwania turnieju - 9.00 – 12.30
Organizatorzy: Urząd Miasta Józefowa i Powiatowa
Komenda Policji w Otwocku
Zajęcia profilaktyczne w zakresie cyberprzemocy
W ramach realizacji działań dotyczących bezpieczeństwa w SP 1 w dniach 24-25 maja 2017 r. odbyły się zajęcia na temat „Cyberprzemoc” dla uczniów klas IV – VI.
Prowadziła je mł. asp. Karolina Pardej z Ogniwa ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.
Omówiła konsekwencje, jakie nieletni mogą ponosić za czyny zabronione
i zachowania będące przejawem demoralizacji. Tłumaczyła złożoną definicję pojęcia „nieletni" oraz pojęć wchodzących w skład tej definicji, czyli „demoralizacja" i „czyny karalne". Wskazywała przedziały wiekowe odpowiedzialności w zakresie różnego rodzaju niewłaściwych zachowań lub popełnienia czynów zakazanych prawem. Mówiła o środkach wychowawczych, jakimi dysponuje Sąd Rodzinny, ale też o tym, jakie konsekwencje w dalszym życiu przynosi popełnienie czynów karalnych. Przedstawiła przykłady demoralizacji i najczęściej popełnianych przez nieletnich czynów karalnych.Szczególny nacisk położyła na temat przemocy rówieśniczej, w tym przemocy fizycznej i psychicznej, do której należy cyberprzemoc. Wyjaśniła, czym jest cyberprzemoc, jakie zachowania w cyberprzestrzeni są zakazane, jakie są jej przejawy oraz jak poważne mogą być skutki stosowania przemocy psychicznej w sieci.
Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji i obejrzeli film poglądowy na temat cyberprzemocy. Brali czynny udział w dyskusji.
Dyrekcja Szkoły
Archiwum Aktualności
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie