Zapraszamy do oglądania fotorelacji z dynamicznych rozgrywek na mapie sztabowej alianckich sił powietrznych w czasie "Bitwy o Anglię"
W nowej hali gimnastycznej
- 15
Od kilku dni odbywają się lekcje w naszej nowej sali gimnastycznej. Uczniowie mają do dyspozycji bardzo przestronny hall, szatnie, prysznice, toalety. Wszystkie pomieszczenia są bardzo jasne, czyste, pachną nowością.
Salę można podzielić na trzy części za pomocą zasłon, które są sterowane automatycznie. W ten sam sposób opuszcza się kosze do koszykówki. Można także ustawić za pomocą przycisków odpowiednią temperaturę w sali. Za to słupki i siatka do siatkówki są montowane ręcznie przez nauczycieli wychowania fizycznego.
Uczniowie są zachwyceni przestrzenią, bardzo chętnie ćwiczą i czekają na możliwość skorzystania ze ścianki wspinaczkowej.
Rodzinne kolędowanie
- 23
RODZINNE KOLĘDOWANIE W SP 1 - 17.01.2020 r.
Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych. O tym, dlaczego warto śpiewać kolędy, pięknie mówi ks. Jan Twardowski: „Dlaczego śpiewamy kolędy? Dlatego, żeby uczyć się miłości od Pana Jezusa. Dlatego, żeby podawać sobie ręce. Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie.”
O prawdziwości, znaczeniu tych słów przekonaliśmy się w styczniowy wieczór, słuchając pięknych kolęd, pastorałek i świątecznych piosenek w wykonaniu Rodzin, dzieci i pracowników szkoły, biorących udział w Rodzinnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. W pięknie udekorowanym holu, przy świątecznych stolikach zasiedli wykonawcy, ich goście i pracownicy szkoły.
Oprócz występów indywidualnych i zespołowych uczestnicy spotkania wspólnie śpiewali znane kolędy. Jesteśmy pod dużym wrażeniem różnorodności instrumentów wykorzystanych podczas prezentacji.
Po występach spotkaliśmy się na karnawałowych warsztatach plastyczno-technicznych, podczas których robiliśmy tajemnicze, błyszczące maski karnawałowe.
Była to kolejna propozycja służąca integracji społeczności szkolnej.
Dziękujemy za wspólne kolędowanie i wspaniałą atmosferę.
Dyrekcja szkoły
Spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem
4.12.2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie dla uczniów klas szóstych z Panem Marcinem Koziołem. Jest on miłośnikiem i kolekcjonerem starych komputerów, podróżnikiem, autorem interaktywnych książek dla dzieci i młodzieży, wielkim przyjacielem zwierząt, a (jak się dziś okazało) także prawdziwym czarodziejem!
Autor opowiadał, wyświetlał prezentację, fragmenty filmów, był cały czas w ruchu (dlatego zdjęcia są niezbyt ostre). Błyskawicznie nawiązał kontakt z uczniami i pomimo tego, że było obecnych sześć klas, potrafił zainteresować wszystkich uczniów.
Autor skupił się przede wszystkim na swojej książce „Docent Pięć Procent… i szalona historia komputerów”. Uczniowie poznali „przodków” naszych smartfonów i tabletów. Mogli także dotknąć, a nawet rozebrać na części niektóre urządzenia. Ze srebrnych walizek Autor co chwilę wyciągał, niczym magik z kapelusza, kolejne elementy, omawiał je i dawał uczniom do obejrzenia. Mieli oni w rękach m.in. dziurkowaną kartę i taśmę do zapisywania danych z komputera, kasetę magnetofonową, różnego rodzaju dyskietki, walkmana ze słuchawkami, komputer Commodore 64. Cóż to była dla nich za atrakcja! Jakie emocje! Wciskali, rozkładali, składali z powrotem. Potem opowiadali, że wszystkie te elementy były ciekawe, inne, takie trochę śmieszne, ale generalnie super!
Uczniowie dowiedzieli się także, jak można sobie pomóc, aby nie uzależnić się od telefonów, tabletów, Internetu. Pan Marcin za pomocą krótkich filmów i własnych doświadczeń polecał zmniejszenie czasu, jaki poświęcamy na przebywanie w sieci, wyciszanie się przed snem, znalezienie sobie także innego, wciągającego hobby, zwłaszcza jakiejś dyscypliny sportu.
Chętni uczniowie mogli także kupić książki Pana Marcina, otrzymać autograf, porozmawiać, zadać dodatkowe pytania.
Serdecznie dziękujemy za to spotkanie!
Agnieszka Laskowska
eTwinning
„A drop in the ocean” („Kropla w oceanie”) – program eTwinning
Europejska społeczność szkolna
Od wielu lat nasza szkoła uczestniczyła w projektach europejskich eTwinning. W tym roku szkolnym uczniowie klasy VII a postanowili wraz z wychowawcą zmierzyć się z tym zadaniem. Wspólnie ze szkołą w Armenii (Abovyan N2 Basic School Armenia) założyliśmy projekt „A drop in the ocean”. Celem naszego projektu jest poznanie osób, które ryzykują życie aby pomóc innym. Uczniowie będą również, przedstawiać życie i działalność wybranego przez siebie bohatera z ojczystego kraju. Poza tym będziemy promować naszą ojczyznę, miasto oraz szkołę w środowisku europejskim.
Prezentacje bohaterów będą odbywać się za pomocą platformy TwinSpace. Zapraszamy do oglądania efektów naszej pracy od stycznia na stronie https://twinspace.etwinning.net/102524/home
„Młody obrońca Ziemi”, „Cyberbezpieczeństwo”
Projekt unijny „WSGE dla młodzieży” w ramach ścieżek edukacyjnych
„Młody obrońca Ziemi” oraz „Cyberbezpieczeństwo”
Już po raz piąty uczestniczymy w realizacji projektu unijnego „WSGE dla młodzieży” w ramach ścieżek edukacyjnych „Młody obrońca Ziemi” oraz „Cyberbezpieczeństwa”
Głównym celem realizacji ścieżki „Młody obrońca Ziemi” jest zapoznanie uczestników tematyką ekologii, dbania o planetę oraz wdrażanie dobrych nawyków i zachowań w duchu ekologicznego stylu życia oraz poszerzenie wiedzy z zakresu ekologii, Uczniowie podczas warsztatów uczą się krytycznego myślenia, dokonują samooceny i weryfikacji własnych nawyków, rozwijają kompetencje z zakresu kreatywności. Zwieńczeniem zajęć jest uczestnictwo w wycieczce do Centrum Edukacji Ekologicznej Wielkopolskiego Parku Narodowego, Pałacu w Rogalinie oraz otrzymanie certyfikatów ukończenia warsztatów.
Drugą ścieżką, którą realizowaliśmy jest warsztat dotyczący cyberbezpieczeństwa. Zajęcia te uświadamiają uczniom zagrożenia wynikające z niewłaściwego korzystania z zasobów Internetu i technologii informacyjnej. Poza tym uczniowie samodzielnie projektów pod okiem prowadzącego strony www przy pomocy tabletów i odpowiedniego oprogramowania.
Bardzo dziękujemy Wyższej Szkole Gospodarki Euroregionalnej w Józefowie za możliwość uczestnictwa naszych uczniów, w tak ciekawych i wnoszących wiele efektów kształcenia warsztatach.
3
SZKOŁA 6.0
Od listopada nasza placówka uczestniczy w projekcie SZKOŁA 6.0.
CZYM JEST PROJEKT "SZKOŁA 6.0"?
Jest to projekt tworzący platformę współpracy pomiędzy polskimi i polonijnymi środowiskami oświatowymi. Nazwa nawiązuje do najwyższej oceny stosowanej w polskim systemie edukacyjnym oraz do szacunkowej liczby Polaków z kraju i z zagranicy obliczanej na 60 milionów. Jest symbolicznym podkreśleniem wagi jakości w nauczaniu oraz roli, jaką placówki oświatowe odgrywają w procesie podtrzymywania polskości.
„Szkoła 6.0” to zachęta do nawiązywania stałych i pogłębionych kontaktów między szkołami w Polsce i za granicą w celu wzajemnego rozwoju oraz podnoszenia jakości ich nauczania. To również okazja do poszerzania wiadomości o Polsce, jej języku, kulturze i historii poza granicami kraju, a także popularyzowania wiedzy o historii i dorobku Polonii i Polaków żyjących za granicą w społeczeństwie polskim.
PROJEKT ORGANIZOWANY JEST PRZEZSTOWARZYSZENIE „WSPÓLNOTA POLSKA”WE WSPÓŁPRACY Z SENATEM RP.
Pierwszy sukces – mamy partnerstwo
Naszym partnerem w projekcie jest ABC Polska Szkoła Popołudniowa Carrigaline z Irlandii. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie owocna. Przewidzianych jest wiele aktywności, rozpoczynając od korespondencji, poprzez wizyty studyjne kadry, a na mobilności uczniów kończąc. Projekt zakłada, że będziemy gościć uczniów i nauczycieli z Irlandii. Już nie możemy się doczekać J
Warsztaty kulinarne
22 listopada w godz. 17.00 – 19.00 w naszej szkole odbyły się warsztaty kulinarne integrujące społeczność szkolną i wzmacniające właściwe postawy prozdrowotne. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem, wzięło w nich udział dużo chętnych.
Warsztaty poprowadziła pani Monika Partyka, mama uczennicy z klasy III b.
Dzieci wspólnie z rodzicami przyrządziły owsiankę na mleku ryżowym z jabłkiem prażonym jako dobry pomysł na zdrowe śniadanie oraz skomponowały pyszny, rozgrzewający napar. Były to doskonałe propozycje na jesienną pogodę. W miłej i rodzinnej atmosferze uczestnicy obierali i kroili, wyciskali sok z pomarańczy, mieszali i gotowali bawiąc się przy tym świetnie. Unosząca się wokół woń aromatycznych przypraw zachęcała do degustacji samodzielnie przygotowanego dania.
Dodatkową atrakcją dla dzieci były zagadki wielozmysłowe, lepienie z masy solnej, oraz kolorowanki przygotowane przez nauczycieli z naszej szkoły. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
Uczestnicy mogli się przekonać, ze zdrowe jedzenie może być bardzo smaczne, a gotowanie łatwe i przyjemne. Była zabawa i zdobywanie umiejętności. Nie zabrakło integracji, rozmowy, współpracy oraz planowania i współdziałania.
Kulinarne spotkanie w szkole może być także pomysłem rodzinnego gotowania w domu, jako dobry sposób na wspólne spędzanie wolnego czasu.
Serdeczne podziękowania dla Pani Moniki Partyki za poświęcony czas i duże zaangażowanie w realizację warsztatów.
126
Światowy Dzień Życzliwości
21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości, aby podkreślić jak ważna dla każdego człowieka jest: potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, stosowania miłych słów i niesienia bezinteresownej pomocy innym.
Na szkolnej gazetce pojawiły się przysłowia na temat życzliwości i uśmiechu. Tego dnia nauczyciele rozmawiali z uczniami na ten temat, zachęcali do okazywania serdeczności
i budowania właściwych relacji rówieśniczych, młodsze dzieci wykonały plakaty.
Na korytarzu stanęło Drzewko Życzliwości, gdzie na przygotowanych kolorowych listkach każdy mógł napisać coś miłego, swoje dobre, pozytywne życzenia i myśli. Chętnych nie brakowało.
Przesłanie akcji było proste: bądźmy dla siebie życzliwi codziennie a nie tylko od święta i pamiętajmy jak bardzo jest to ważne w życiu społecznym.
KONKURS FOTOGRAFICZNY
WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO
„JÓZEFOWSKIE BARWY JESIENI”
zorganizowanego przez Szkołę Językową Vincent School
ul. Mickiewicza 5 w Józefowie we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1 im. Olofa Palmego w Józefowie
Jury w składzie:
Marcin Pawlak – przewodniczący
Bożena Banulska –członek
Elżbieta Strumidło –członek
Anna Ziubińska –członek
1 miejsce – nie przyznano
2 miejsce – Mateusz Kilim(6c)
3 miejsce ex aequo - Dominika Witkowska (1b)
- Mikołaj Kazanecki (7a)
wyróżnienie – Valeria Kolos (4b)
Pozostali uczestnicy konkursu:
Martyna Nowak (3a)
Maria Parzyńska (3a)
Weronika Witkowska (3a)
Zofia Parzyńska (5b)
Magdalena Kielan (5b)
Sophi Stellini (5c)
Krzysztof Prywata (6c)
Bartosz Serafin (7a)
Laureaci konkursu otrzymali piękne nagrody i dyplomy, pozostali uczestnicy - dyplomy i drobne upominki, ufundowane przez p. Marcina Pawlaka. Gratulujemy!
"11 listopada 1918, zapamiętamy już na zawsze!''
W piątek, 8 listopada, odbył się w naszej szkole uroczysty apel dla klas 0-III z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie z klas: IIa i IIc zaprezentowali okolicznościowy program artystyczny pt.”Barwy ojczyste”. W sugestywnej scence przedstawili pokrótce tło historyczne tego doniosłego wydarzenia. Przypomnieli o heroizmie i determinacji naszych przodków, którzy 101 lat temu, w 1918 roku, doprowadzili Polskę do niepodległości.
Widownia aktywnie włączyła się w odśpiewanie hymnu Polski oraz recytację „Katechizmu polskiego dziecka”.
Dopełnieniem przedstawienia były pieśni i wiersze o tematyce patriotycznej oraz taniec z biało-czerwonymi szarfami w wykonaniu uczniów z klasy IIc.
Na pewno słowa piosenki „Co to jest niepodległość?” na długo zostaną w pamięci najmłodszych, bo „każde dziecko dziś woła: niepodległość to polski dom, polska szkoła…”
Marzena Ragus, Beata Mętrak
13
ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
18.11.2019 r. – 24.11.2019 r.
ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE OBCHODOM w SP1
- WARSZTATY MARKETINGU DLA UCZNIÓW
- WARSZTATY KULINARNE DLA SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ
- KREATYWNE LEKCJE DLA UCZNIÓW
- PREZENTACJE RÓŻNYCH ZAWODÓW XXI WIEKU
- INTERAKTYWNE PRZERWY
- INICJATYWY NAUCZYCIELI I UCZNIÓW
- WYCIECZKI TEMATYCZNE
- GAZETKI TEMATYCZNE W KLASACH
WARSZTATY KULINARNE
Już w kolejny piątek - 22.11.2019, w godzinach 17.00 – 19.00 odbędą się w naszej szkole warsztaty kulinarne. Warsztaty poprowadzi Monika Partyka /Cebula po mieście hula, mama Molly z naszej szkoły). Będziemy gotować sezonowo, jesiennie i rodzinnie. Wspólnie przyrządzimy owsiankę na mleku ryżowym, z prażonym jabłkiem (doskonała zdrowa propozycja śniadaniowa) oraz skomponujemy przepyszny, rozgrzewający napar. Obie propozycje doskonałe na jesienną aurę.Będziemy obierać i kroić, wyciskać z całej siły, mieszać ile się da i po prostu świetnie razem bawić. A wszystko to w przygotowanej na tę okoliczność przestrzeni warsztatowej.Działamy w duchu zero waste, a co za tym idzie nie marnujemy żywności. Dlatego tak bardzo ważne dla nas jest oszacowanie grupy zainteresowanych osób i dopasowanie ilości produktów do liczby warsztatowiczów.Chętnych prosimy o potwierdzenie swojej obecności do wychowawców klas do wtorku - 19.11.2019.Serdecznie zapraszamy do spędzenia czasu przy wspólnym stole. Dajmy się ponieść jesiennym smakom. Będzie wesoło, kolorowo i na pewno pysznie! Organizatorzy
„Bohater ON – włącz historię”
SP1 kształtuje postawy obywatelskie wśród uczniów
Uczniowie z naszej szkoli włączyli się w IV edycję kampanii pod hasłem „Bohater ON – włącz historię”. To akcja polegająca na pisaniu patriotycznych kartek do powstańców warszawskich. Nadawcy podziękowali tym samym powstańcom za to, że mogą żyć w wolnym kraju i składali im życzenia. To jedna z okazji do kontaktu z tymi wyjątkowymi osobami i możliwość przekazania im słów wdzięczności za udział w walce o wolną Polskę. Liczymy na to, że dzięki naszemu zaangażowaniu uda nam się połączyć pokolenia i sprawić radość naszym bohaterom. Mamy nadzieję, że wywołały one uśmiech na twarzach odbiorców.
Oto tylko nieliczne z prac wysłanych powstańcom.
Finał konkursu „Bezpieczeństwo ważna sprawa, tego od ciebie każdy wymaga”
7 listopada 2019 r. - Finał Gminnego Konkursu Plastycznego pod patronatem Burmistrza Miasta Józefowa
„Bezpieczeństwo ważna sprawa, tego od ciebie każdy wymaga”
Cele konkursu:
- rozpowszechnianie wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa o ruchu drogowym;
- rozwijanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie, bezpieczeństwo własne i innych użytkowników dróg;- pobudzanie i rozwój inwencji twórczej uczestników;
- promocja ucznia zdolnego.
Konkurs odbywał się w 4 kategoriach wiekowych:
- dzieci od 3 do 5 lat-oddziały przedszkolne
- szkoła podstawowa - kl.1-3;
- szkoła podstawowa - kl. 4-8W konkursie wzięły udział przedszkola i szkoły z naszej gminy: m.in. Miejskie Przedszkole nr 1 i Miejskie Przedszkole nr 2, Przedszkole – Dębowe Ludki, Przedszkole – Willa Jakubówka, Przedszkole – Mini Przedszkolak oraz szkoły podstawowe - nasza szkoła - SP nr 1, SP nr 2 i SP nr 3.
Podczas uroczystego finału uczestnikom towarzyszyli rodzice, nauczyciele, zaproszeni goście. Finalistom konkursu nagrody wręczał komendant Straży Miejskiej i przedstawiciele Policji w Józefowie.
W każdej kategorii wiekowej przyznano nagrody i wyróżnienia oraz dyplomy. Najmłodszy wyróżniony finalista konkursu to 2,5 letni chłopiec z Publicznego Przedszkola „Dębowe Ludki”. Wszyscy uczestnicy wykazali się wiedzą w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, świadomością noszenia odblasków, zapinania pasów bezpieczeństwa i znajomością numerów alarmowych. Opiekunowie przygotowujący dzieci do konkursu otrzymali dyplomy – podziękowania. Laureaci wspólnie z przedstawicielami Staży Miejskiej i Policji zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.
Kolejna inicjatywa naszej szkoły w zakresie budowania poczucia bezpieczeństwa wśród społeczności lokalnej zakończyła się sukcesem.
53
II POWIATOWY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ
5.11.2019 r. w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie odbył się II Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej „Wszystko co nasze, Polsce oddamy”, który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 1 im. Olofa Palmego w Józefowie. Konkurs honorowym patronatem objęli: Starosta Powiatu Otwockiego oraz Muzeum II Korpusu Polskiego w Józefowie.
Do konkursu zgłosiło się 13 szkół z powiatu otwockiego. Młodzi wykonawcy rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych. Wysłuchaliśmy solistów, duety i zespoły, łącznie 104 wykonawców zaprezentowało się w 39 utworach.
Młodzi wykonawcy wybrali różne utwory patriotyczne. Przypomnieli pieśni i piosenki, które śpiewano niegdyś w polskich domach. Pieśni, które towarzyszyły narodowi polskiemu w ważnych wydarzeniach dziejowych. Lżejsze i popularne, mniej znane, również współczesne.
Konkurs przygotowali i koncert poprowadzili: wicedyrektor szkoły Elżbieta Strumidło oraz nauczyciel muzyki Michał Roman.
W jury konkursu zasiedli:
- Czesław Woszczyk – przewodniczący jury. Nauczyciel, wychowawca, animator życia kulturalnego w Otwocku, założyciel wielu zespołów chóralnych, instrumentalno – wokalnych oraz Studia Piosenki. Opiekun wielu laureatów w przeglądach i konkursach. Autor muzyki do licznych piosenek, w tym także o Otwocku. Obecnie dyrygent chóru Lira działającego przy Parafii św. Wincentego a Paulo w Otwocku.
- Justyna Sieńczyłło – aktorka teatralna i filmowa, obdarzona pięknym głosem. Jej talent wokalny został doceniony przez realizatorów musicali w warszawskich teatrach muzycznych Syrena i Roma. Wraz z mężem Emilianem Kamińskim stworzyła i prowadzi w Warszawie Teatr Kamienica, w którym również występuje.
- Przemysław Gręzak – nauczyciel, wychowawca, pedagog. Współorganizator koncertów „Pomóżmy Uli”, „Pomóżmy Agnieszce” oraz cyklicznego koncertu „Nauczyciele dzieciom”. Uczestniczył w organizacji Ogólnopolskiej Sceny Prezentacji Artystycznych Realizacji OSPAR w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.
- Maciej Murzacz – humanista, drukarz, językoznawca, historyk. Miłośnik historii regionu od Czerska po Wawer. Pisze artykuły do lokalnej prasy otwockiej.
Jury przyznało następujące miejsca:
W kategorii I – SOLIŚCI z oddziałów przedszkolnych i klas I –III:
- miejsce – Karina Wiktorowicz – SP 6 Otwock, „Serce w plecaku”
- miejsce – Laura Kantor – SP3 Józefów, „Dziewczyna z granatem”
- miejsce – Lena Burzymowska – SP1 Józefów, „ Białe róże”
wyróżnienie: Klara Stępień – SSP 96 Otwock, „Ojczyzna”
W kategorii II – SOLIŚCI z klas IV –VI
- miejsce ex aequo:
- Małgorzata Kuźma – SP1 Józefów, „Powrócisz tu”
- Paweł Drewnowski – SP6 Otwock, „Biały krzyż”
2. miejsce - Zuzanna Wachnik – ZSP Sobiekursk, „Historie zaginione”
3. miejsce - Stanisław Bogusz – SP3 Józefów, „Pałacyk Michla”
W kategorii III – SOLIŚCI z klas VII –VIII
- miejsce – Aleksandra Gałecka – SP6 Otwock, „ Miejcie nadzieję”
- miejsce - Bartosz Serafin – SP1 Józefów, „Niepodległość”
- miejsce - Julia Młynarek – PSP Warszawice, „123 tyle lat niewoli”
wyróżnienie za dobór repertuaru: Julia Masna – ZSP Sobiekursk, „Jedna chwila”
W kategorii IV – DUETY I ZESPOŁY WOKALNE I WOKALNO –INSTRUMENTALNE klas I-III
- miejsce - nie przyznano
- miejsce - Zespół „Różyczki” – PSP Siedzów, „Sanitariuszka Małgorzatka”
- miejsce - nie przyznano
wyróżnienie: Zespół klasy 2 – ZSP Sobiekursk, „Co to jest niepodległość”
W kategorii V – DUETY I ZESPOŁY WOKALNE I WOKALNO –INSTRUMENTALNE klas IV-VIII
- miejsce - Zespół „Andromeda” – SP6 Otwock, „Hymn III Tysiąclecia”
- miejsce - Zespół „Gama” – SP Osieck, „Taki kraj”
- miejsce - Zespół „Moruski” – SP3 Otwock, „Niepodległa, niepokorna”
wyróżnienia ex aequo:
- Duet z ZSP Sobiekursk – „O Barbaro, o Barbaro”
- Zespół z SP św. Tomasza z Akwinu w Józefowie, „Jeszcze jeden mazur dzisiaj”
GRAND PRIX konkursu Jury przyznało
Amelii Kaczmarczyk - SP1 Józefów za wykonanie piosenki „Skrzydła”
Podczas przerwy na obrady Jury, nauczycielka z SP 1 Dorota Wiśniewska poprowadziła dla uczestników konkursu warsztaty plastyczne. Dzieci wykonywały jesienne lampiony.
Konkurs swoją obecnością zaszczycili: dyrektor SP 1 w Józefowie Ewa Ziemińska, zastępca burmistrza Piotr Gąszcz, rzecznik prasowy Krystyna Olesińska oraz lokalna publiczność, która gorąco oklaskiwała wykonawców.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne gadżety, a nagrodzeni statuetki i nagrody.
Nagrody ufundowali:
SP 1 z Józefowa, Starostwo Powiatowe Otwock, Muzeum II Korpusu z Józefowa, Urząd Miasta Józefów, SECUTION – firma doradcza zajmująca się bezpieczeństwem biznesu i zarządzaniem kryzysowym oraz józefowskie firmy, szkoła, sklepy i hurtownie: Salon Mody BIREX, MAGIC SCHOOL- szkoła językowa, Agencja Ubezpieczeniowa - Adam Hardej, Zakład produkcji obuwia ANN MEX, MądryP. , Kwiaciarnia Marty Suskiej, kawiarnia POCZUJ MIĘTĘ, STUDIO PIĘKNA- Salon kosmetyczny Małgorzaty Barabasz, KAJET- artykuły szkolne i biurowe Maria Hornowska – Kink, sala zabaw OLOLE, F.H.U.ART.- BOs.c.- hurtownia i detaliczna sprzedaż artykułów biurowych i szkolnych, Hurtownia JB w Otwocku oraz dwóch anonimowych darczyńców.
Poczęstunek ufundowali: Cukiernia BABCIA HELA, Piekarnia OSKROBA- SKLEP FIRMOWY przy ul. Skłodowskiej w Józefowie oraz panie kucharki z SP 1.
Wszystkim sponsorom dziękujemy. W Ich sercach gra muzyka, lubią wspierać uzdolnionych młodych ludzi, dlatego też dołączyli do organizacji naszego konkursu.
Serdecznie dziękujemy pani Danucie Wojciechowskiej - dyrektor MOK-u za udostępnienie sali widowiskowej i wsparcie w organizację wydarzenia oraz panu akustykowi Pawłowi Wojtasikowi.
Dziękujemy Annie Wojtkowicz, Marzenie Ragus i Beacie Ciarskiej za wykonanie patriotycznej dekoracji.
Podczas koncertu "odczarowaliśmy" pieśń patriotyczną.
Bowiem w tych pieśniach drzemie niesamowity potencjał. Są one jak zakurzone diamenty. Zawsze było tak, że pieśni te kreśliły ścieżki naszej historii, podążały tuż za wydarzeniami. Są to przepiękne utwory, z porywającymi tekstami. Mamy nadzieję, że koncert ten rozbudził patriotyzm i słuchacze mogli wynieść z tego wydarzenia coś więcej niż tylko muzykę.
Wszystkim laureatom i uczestnikom jeszcze raz gratulujemy.
Elżbieta Strumidło
104156
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie