ZAJĘCIA DODATKOWE W SP1 ROZWIJAJĄCE ZAINTERESOWANIA UCZNIÓW - ROK SZKOLNY 2019/2020
ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z OFERTĄ ZAJĘĆ DODATKOWYCH, LISTA W PLIKU PONIŻEJ:
ZAJĘCIA DODATKOWE W SP1 ROZWIJAJĄCE ZAINTERESOWANIA UCZNIÓW - ROK SZKOLNY 2019/2020
ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z OFERTĄ ZAJĘĆ DODATKOWYCH, LISTA W PLIKU PONIŻEJ:
Jesteś uczniem klasy 6 lub 7?
Masz ciekawe pomysły?
Chętnie angażujesz się w życie szkoły?
Chcesz coś zmienić lub ulepszyć w „Jedynce”?
Masz wzorową lub bardzo dobrą ocenę z zachowania?
Kandyduj na przewodniczącego
Samorządu Uczniowskiego.
Jak to zrobić?
1. Zgłoś się do p. Magdy Jedlińskiej lub p.
Małgorzaty Kanabus – Zielińskiej.
2. Przygotuj program i poprowadź swoją
kampanię w dniach 9 – 13 września.
3. Wygraj!
Wybory odbędą się 16 września 2019 roku.
Zapraszamy do zapoznania się wyposażeniem ucznia klasy pierwszej.
Wyposażenie w klasie I
● blok techniczny biały A4
● opakowanie papieru xero A4
● opakowanie papieru xero kolorowego A4
● opakowanie plasteliny
● 2x teczka na prace z gumką A4
Wyposażenie piórnika
● kredki ołówkowe
● flamastry, mazaki (małe opakowanie)
● nożyczki (metalowe, z okrągłymi końcami)
● 2x klej w sztyfcie
● temperówka z pojemnikiem
● gumka do ścierania
● 2 ołówki(trójkątne)
● strój gimnastyczny: biała koszulka, granatowe lub czarne spodenki (w podpisanym worku z materiału), tenisówki na jasnej podeszwie
* strój na basen, czepek, klapki
Przebieg imprezy 8 czerwca 2019 r.
9.00 Rozpoczęcie – zapoznanie z planem imprezy.
9.15 – 9.35 Pokaz tańca w wykonaniu uczniów szkoły Fast Step.
9.40 – 10.00 Pokaz karate
10.00 – 11.20
1. Łamigłówki Mądrej Główki
2. Coś z niczego, czyli kreatywne pomysły na recykling
3. Programowanie od najmłodszych lat - pokaz ozobotów
4. Zabawa kolorami
5. Zabawy z chustą animacyjną
6. Śpiewać każdy może … - karaoke
7. Fit Food – kawiarenka
11.30 – 11.45 Fitness + pogadanka o zdrowym żywieniu
11.45 – 12.45 Koncert w wykonaniu uczniów
9.00 – 13.00
Spotkanie autorskie z Barbarą Ciemską 8.05.2019
W trosce o nasze dzieci i ich bezpieczeństwo w sieci zaprosiliśmy do naszej szkoły pisarkę literatury dla najmłodszych p. Barbarę Ciemską. Autorka przybliżyła dzieciom z oddziałów przedszkolnych ten temat na podstawie swojej książki „ Karolinka zbyt długo grała na komputerze”.
Po wysłuchaniu treści wierszowanej opowieści, dzieci podawały przykłady użyteczności komputera, który nie tylko bawi, ale i uczy, oraz pomaga w pracy. Zauważyły jednak, że zbyt długie korzystanie z tego urządzenia może być szkodliwe dla zdrowia. Autorka przestrzegała dzieci, że w Internecie mogą pojawić się nieprawdziwe informacje, że nie wolno podawać swojego adresu oraz spotykać się z osobami poznanymi w sieci.
Kulminacyjnym punktem spotkania były warsztaty podczas których dzieci wykonały plakat mówiący o tym, że żaden najwspanialszy komputer nie zastąpi spotkań i kontaktów
z przyjaciółmi.
J. Klang
Już od najmłodszych lat uczymy nasze dzieci, aby dbały o swoje zdrowie
i prawidłowo się odżywiały, żeby wiedziały co jedzą i jakie produkty należy spożywać.
W tym celu15 i 17 maja w oddziałach przedszkolnych odbyły się warsztaty kulinarne, w czasie których dzieci przygotowały zdrowe i kolorowe, wiosenne kanapki. Wykorzystały do tego ciemne pieczywo, świeże warzywa, wędliny, jajka i żółty ser. Ważną rolę odegrał również szczypiorek. Kanapki wyglądały smakowicie, wszyscy jedli je z wielkim apetytem. Przedszkolaki poczęstowały także kolegów i koleżanki ze starszych z klas.
Były to wspaniałe zajęcia uczące samodzielności, właściwego zachowania się przy stole i zdrowego odżywiania.
Wyposażenie w oddziałach przedszkolnych
Przybory, których nie podpisujemy:
- 3 bloki techniczne A4 (biały, czarny, kolorowy)
- blok rysunkowy kolorowy
- temperówka
- gumka do ścierania
- 2 ołówki (trójkątne, grube)
- 2 kleje w sztyfcie
Przybory, które podpisujemy drukowanymi literami:
- zeszyt czysty 60 kartkowy
- 2 opakowania plasteliny (ASTRA)
- 2 kolorowanki
- farby plakatowe (ASTRA)
- 2 pędzelki (cienki – numer 4 lub 6; gruby – numer 8 lub 10)
- 2 teczki A4 z gumką na prace
- kredki w drewnie (trójkątne, grube)
- kredki Bambino
- nożyczki
- zeszyt 16 kartkowy w kratkę (do korespondencji)
- flamastry 10 – 12 kolorów
- kredki pastele
- obuwie na białej podeszwie
Szanowni Państwo.
PCZK Otwock informuje, że zgodnie z Zarządzeniem Nr 121 Wojewody Mazowieckiego z dnia 23 maja 2019 r., w dniu 28 maja br., w godz. od 08.00 -18.00, podczas Ćwiczeń RENEGADE/SAREX-19 przeprowadzony zostanie trening działania elementów wojewódzkiego systemu wczesnego ostrzegania na terenie naszego powiatu. W ramach treningu uruchomione zostaną sygnały alarmowe za pośrednictwem Punktów Alarmowych (PA-syren) włączonych w Powiatowy System Wczesnego Ostrzegania i Alarmowania Ludności (syreny włączane będą za pośrednictwem WCZK MUW).
Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Otwocku
Wydział Organizacyjny i Spraw Spoałecznych
Starostwo Powiatowe
ul. Mieszka I 13/15, 05-402 Otwock
Tel.: 22 710 90 90
Fax: 22 719 48 21 w.25, 22 710 90 91
e-mail: pczk@powiat-otwocki.pl
Nasza szkoła zajęła I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Otwockiego Szkół Podstawowych w szachach w kategorii dzieci.Szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Jeremi Ornoch z klasy V, Jakub Więcławik z klasy VI, Bartek Kowalczyk z klasy VI, Adam Grotkowski z klasy VI i Cyprian Papis z oddziału przedszkolnego.Trenerem drużyny jest Tadeusz Popis. W zawodach uczestniczyło 8 szkół .Teraz nasi mistrzowie przygotowują się do Mistrzostw Polski, które odbędą się 26 -28 maja w Pokrzywnej w województwie opolskim.GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!
Jubileusz 10-lecia Stowarzyszenia Bezpieczna Młodość im. "Grzegorza" w Józefowie
Witaj, Wiosno!
Wiosna zawitała do nas! Coraz więcej słońca i zieleni dookoła. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły (oddział przedszkolny OB) przygotowali z tej okazji piękne przedstawienie. Nie mogło również zabraknąć wiosennych piosenek i zagadek dla publiczności.
Dnia 9 marca 20119 r. uczniowie z koła artystycznego pod kierunkiem p.Ani zaprezentowali tańce i piosenki na temat smogu. Akcja organizowana była przez Miasto Józefów. Na zakończenie uczniowie klas 6 j. Bartek S. Amelia K. i Pola S. zaśpiewali piosenkę pt: Pięknie żyć.
Józefów: Szkolna olimpiada w SP nr 1
Rywalizacja pod okiem mistrzów
Żeby przeprowadzić zawody sportowe, nie potrzeba ogromnej hali, czasem wystarczą chęci i zaangażowanie nauczycieli. Doskonałym przykładem jest Szkoła Podstawowa im. Olofa Palmego w Józefowie, gdzie odbyły się IX halowe igrzyska sportowe, a uczniowie rywalizowali na korytarzu
Wojtek Siergiejuk
Już w przyszłym roku szkolnym w józefowskiej „Jedynce” powstanie klasa sportowa o profilu lekkoatletycznym i gier zespołowych. Placówka zyska także dużą halę sportową. Na razie obiekt jest jeszcze w budowie, a dzieci ćwiczą na szkolnych korytarzach. Trudności lokalowe nie przeszkodziły jednak w zorganizowaniu cyklicznej imprezy, jaką są halowe igrzyska. W tym roku była to już dziewiąta edycja.
Jak zwykle olimpiadę wspierali znani sportowcy, w tym niezawodny przyjaciel szkoły, mistrz olimpijski w pięcioboju nowoczesnym Dariusz Goździak, któremu towarzyszyła znakomita skoczkini wzwyż Urszula Kielan. Rywalizacji młodych sportowców kibicowali także wiceburmistrz Józefowa Piotr Gąszcz oraz wychowanek organizatora zawodów nauczyciela wf-uMariana Podrażki – Tomasz Oleksiak.
Sama rywalizacja rozpoczęła się od zawodów drużynowych. W tym roku po raz pierwszy dla pierwszoklasistów zorganizowano zawody o puchar przechodni dyrektora szkoły. Dziesięcioosobowe reprezentacje pierwszaków z trzech klas rywalizowały na lekkoatletycznym torze sprawnościowym.Bardzo przydał się sprzęt użyczony w ramach programu PZLA-LDK Liczył się łączny czas osiągnięty przez wszystkich zawodników. Najszybsi byli uczniowie klasy Ic. O tym, jak zacięta to była rywalizacja, świadczy fakt, że po pokonaniu toru przez 10 uczniów różnica między drugą a trzecią drużyną wyniosła zaledwie dwie sekundy.
Gdy rywalizacja pierwszaków dobiegła końca, korytarz szybko zamienił się w skocznię wzwyż. To dyscyplina szczególnie bliska Urszuli Kielan, więc mistrzyni nie ograniczała się jedynie do kibicowania z ławki, ale czynnie sędziowała i na gorąco udzielała rad po nieudanych próbach.
Tymczasem na drugim korytarzu Dariusz Goździak swoim podopiecznym z zajęć „Kumulacja aktywności” zorganizował zawody w trójboju nowoczesnym. Zdaniem mistrza w józefowskiej „Jedynce” drzemie wiele sportowych talentów i jeśli tylko wystarczy im zapału i wytrwałości w treningach, być może zasilą kadrę narodową w wielu dyscyplinach. Mistrz zapowiedział też, że obejmie honorowym patronatem nowo utworzoną klasę sportową w „Jedynce”.
„Bezpieczny Uczeń” – spotkania policjantów Sekcji Profilaktyki Społecznej Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji z uczniami naszej szkoły.
15.03.2019 r. i 19.03.2019 r. policjanci zorganizowali dla uczniów klas I-VI i oddziałów przedszkolnych zajęcia profilaktyczno-edukacyjne. Celem spotkań było zachęcenie uczniów zagrożonych wypadkami drogowymi do poznania i stosowania zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, noszenia elementów odblaskowych ze względu na swoje bezpieczeństwo.
Pamiętajmy! Poprawa widoczności pieszych i rowerzystów może wpłynąć realnie na zmniejszenie liczby wypadków drogowych, zwłaszcza tych, które niosą za sobą poważne skutki.
21 marca 2019 r. w godz. 15 30 – 17 45
IX SZKOLNE IGRZYSKA SPORTOWE 2019
w SP nr 1 w Józefowie
Konkurencje:
- strzelanie z bieganiem
- szermierka
Warunkiem uczestnictwa jest pisemna zgoda rodziców przygotowana przez trenera M. Podrażko.
12.03.2019 r. naszą szkolę odwiedziła pani Agnieszka Mielch, autorka serii książek „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn”. Spotkała się ona z uczniami klas drugich i trzecich. Przygotowała dla dzieci specjalną prezentację, opowiedziała o sobie, o bohaterach serii, a także przedstawiła inne książki, związane z Emi („Szkolnik”, „Tajny dziennik”, książki kreatywne).
Autorka rozmawiała z dziećmi o ich zainteresowaniach czytelniczych i przy pomocy pani Justyny Płocicy (zaangażowanej w promocję serii) przeprowadziła warsztaty. Uczniowie zapoznali się z informacjami o trzech kobietach, które wiele osiągnęły w życiu dzięki swojemu uporowi i wytrwałości (Emma Watson, Beyonce, Malala). Następnie dzieci wypełniały formularze sprawdzające, co zapamiętały, a w nagrodę otrzymywały kolorowe plany lekcji i zakładki.
Później był czas na autografy i do Autorki ustawiła się długa kolejka. Książki można było kupić wcześniej w bibliotece szkolnej. Niektórzy uczniowie mieli ich po kilka i koniecznie chcieli mieć podpisy na wszystkich egzemplarzach! Kto książki nie miał, dostawał autograf na specjalnym, okolicznościowym kartoniku oraz zakładkę.
Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania i dzieliły się swoimi przemyśleniami.
Później obie panie zjadły obiad w szkolnej stołówce. Smakował im i rosół, i drugie danie (mięso z rosołu w sosie chrzanowym, do tego ziemniaki, surówka z marchewki i jabłek oraz kompot). Na pamiątkę otrzymały kwiaty, trzy części „Spacerownika Józefowskiego” oraz folder naszej szkoły. Pani Agnieszka Mielech stwierdziła, że chętnie znów nas odwiedzi. Zapraszamy!
Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor za sfinansowanie spotkania.
p. Agnieszka Laskowska
Jeden mistrz olimpijski pożyczył drugiemu swój sprzęt a dzieciaki mają z tego wielką frajdę. W józefowskiej „Jedynce” w ramach zajęć „Kumulacja Aktywności” po zajęciach z szermierki przyszedł czas na… strzelectwo. A sprzętu do tych zajęć użyczył sam mistrz olimpijski w pięcioboju nowoczesnym z Montrealu Janusz Gerard Pyciak-Peciak
Wojtek Siergiejuk
Pod koniec ubiegłego roku na naszych łamach pisaliśmy o ciekawych zajęciach pozalekcyjnych, jakie wuefista Marian Podrażko wspólnie z mistrzem olimpijskim w pięcioboju nowoczesnym Dariuszem Goździakiem od kilku miesięcy organizuje dzieciakom w Szkole Podstawowej nr 1 im. Olofa Palmego w Józefowie. O prowadzonym przez Fundację Lotto programie szerzej pisaliśmy w grudniowym numerze „Linii Otwockiej”, więc skupmy się na tym, co dzieje się na zajęciach w „Jedynce”. A dzieje się tam wiele ciekawego. Gdy dzieciaki w miarę opanowały sztukę władania floretem a także, co ciekawe, sędziowania i wydawania poleceń w fachowym języku… po francusku, mistrz Goździak poszedł za ciosem i postanowił wprowadzić kolejną konkurencję ze swojej dyscypliny – strzelectwo. Wielce pomocny w tym okazał się prywatny sprzęt treningowy innego mistrza olimpijskiego w pięcioboju nowoczesnym(Montreal 1976), a także wielokrotnego mistrza Świata w tej dyscyplinie(dwukrotnie indywidualnie i trzykrotnie drużynowo) Janusza Pyciaka-Peciaka. – Postanowiłem wykorzystać znajomość z Januszem i fakt, że przed rokiem wrócił do Polski ze Stanów Zjednoczonych, gdzie był trenerem pięcioboju nowoczesnego. Gdy dowiedział się, czemu ma to służyć, bez wahania wypożyczył mi swój sprzęt – mówi Dariusz Goździak.
Tym samym mistrz sprawił dzieciakom ogromną frajdę. Choć wielu, szczególnie z najmłodszych klas miało problem z utrzymaniem pistoletu w dłoni czy prawidłową postawą strzelecką, to niektórzy wykazywali się naprawdę sokolim okiem w tym nierzadko dziewczęta. I nawet sam olimpijczyk przyznał, że niektórzy z nich to dobry „materiał” na przyszłych mistrzów pięcioboju nowoczesnego.
1.02.2019 r. uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział XXVIII Międzynarodowym Turnieju w Piłce Nożnej Halowej organizowanym przez Katolickie Stowarzyszenie Sportowe Rzeczpospolitej Polskiej. Rozgrywki odbyły się na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Po trudnych zmaganiach z rywalami nasi uczniowie zdobyli pierwsze miejsce w roczniku 2007. Sportowa rywalizacja przysporzyły wszystkim wiele radości i niezapomnianych wrażeń.
Ks. Jan Łaski
W lutym uczniowie klas trzecich wzięli udział w interaktywnych Warsztatach Małego Naukowca. Pobudziły one wyobraźnię dzieci, a także zapoznały je z fascynującym światem chemii i fizyki. Pod nadzorem osób prowadzących można było wykonać proste i bezpieczne doświadczenia, które wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród uczniów.
Powered by aSc EduPage